- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Ako nájsť toho správneho zubára pre deti?

Zubára navštívte so svojím dieťaťom už v jeho 6 mesiacoch, po prerezaní prvého zuba. Podľa čoho ale stomatológa správne vyberiete a dá sa vôbec ešte zohnať detský zubár v Prahe?

Citlivý prístup zubára aj rodičov

Detský zubár musí disponovať ešte väčšou trpezlivosťou ako je tomu u zubára pre dospelú populáciu. Prečo? Deti sa často lekára boja a majú panický strach z vyšetrenia. Rozhodne tomu nepomáha strašenie zo strany rodičov: „Keď si nebudeš čistiť zuby, pán doktor vytiahne vŕtačku a bude ťa to bolieť“. Deti si až príliš dobre také veci pamätajú. Niekedy stačí aj jedna zlá skúsenosť z ordinácie, kedy lekár dieťa okríkne alebo koná hrubo. Správny výber zubára pre deti predstavuje preto kľúčový moment a ušetrí množstvo nervov nielen vášmu dieťaťu ale aj vám. Čerpajte zo skúseností ostatných pacientov a z ich odporúčaní.

Mliečne zuby a starostlivosť o ne

Detské zuby vyžadujú špeciálny prístup. Menej mineralizovaný chrup spôsobuje rýchly postup kazu do hĺbky. Nervy sú bližšie k povrchu, preto zákrok bolí deti viac ako dospelých pacientov. Dieťa si samozrejme môže čistiť zuby samo, ale zhruba do 8 rokov veku dieťaťa by mali zuby dôsledne dočisťovať rodičia. Pamätajte na to, že zlú starostlivosť a skazené zuby už nezachránia ani najlepší stomatológ.

Ako na detské zúbky?

Zubárov v Prahe ubúda

Zubní lekári majú vo väčšine prípadov v hlavnom meste stop stav alebo s nimi majú rodičia zlé skúsenosti. Dentálna klinika Jan Stuchlík ponúka príjemné prostredie prispôsobené pre deti priamo v centre Prahy. Profesionálny personál vám poradí, ako sa správne starať o zuby vašej ratolesti. Súčasťou preventívnej prehliadky u detského zubára je vyšetrenie zamerané na dobré prerezávanie zubov a kontrolu správneho vývoja čeľustí. V neskoršom veku je súčasťou preventívnych prehliadok vyvolanie snímok na odhalenie prípadných kazov v medzizubných priestoroch. Klinika Jana Stuchlíka ponúka kvalitnú starostlivosť a perfektné podmienky na bezbolestné ošetrenie zubov vášho dieťaťa.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna