- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Ako ochránite svoj dom alebo byt? Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti je nevyhnutné

Prečo nestačí mať poistený iba byt alebo dom a prečo je dôležité aj poistenie domácnosti? Vysvetlíme vám, aké sú medzi nimi rozdiely a dôvody, prečo by ste mali mať uzatvorené oboje.

Kúpa domu či bytu je zvyčajne jednou z najväčších a najdôležitejších (často aj najmenej dostupných) investícií v živote človeka. Kúpou nehnuteľnosti sa však ochrana zvyčajne celoživotných úspor nekončí. Je čas myslieť na poistenie nehnuteľnostipoistenie domácnosti.

Poistiť byt neznamená poistiť aj domácnosť

Poistenie nehnuteľnosti je poistenie stavby ako takej, domu či bytu bez zariadenia. Inak povedané, nestačí, že si poistíte iba nehnuteľnosť, pretože v prípade živelnej udalosti alebo vykradnutia bytu vám poškodené vybavenie domácnosti toto poistenie nekryje.

Poistenie nehnuteľnosti je teda poistenie obytného priestoru –patria sem byty, bytové domy, obývané rodinné domy, ale aj garáže, hospodárske budovy, rekreačné zariadenia a podobne.

Poistenie domácnosti je zase poistenie hnuteľného majetku v dome či byte, ako je nábytok, elektrické spotrebiče, umelecké diela či šperky a peniaze. Pozor, do poistenia domácnosti, naopak, nepatria zabudované spotrebiče alebo obmurovaná vaňa. Zjednodušene povedané, nedá sa nimi pohnúť, takže patria do poistenia nehnuteľnosti. Práve z tohto dôvodu je potrebné mať uzatvorené poistenie nehnuteľnosti, aj poistenie domácnosti.

Poistenie pri hypotéke aj pri staršej nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti od vás bude vyžadovať aj banka pri hypotekárnom úvere, no zabúdať by naň nemali ani majiteľky a majitelia starších nehnuteľností (napríklad zdedených), aby sa nestalo, že majú podpoistený byt alebo dom. To by mohlo spôsobiť nepríjemné prekvapenia pri nečakaných poistných udalostiach.

Union poisťovňa vám poskytne zľavu 20 percent pri uzatvorení poistenia nehnuteľnostipoistenia domácnosti online. Poistenky a poistenci Union zdravotnej poisťovne (alebo majú podanú prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne) navyše  získavajú  zľavu 5 percent. Pri uzatvorení poistenia v Unione máte nárok aj na asistenčnú službu non-stop. Poistíte sa online, bez obhliadky do niekoľko minút a podľa svojich predstáv, bez univerzálnych balíčkov.

Pri oboch typoch poistenia si môžete vybrať aj z doplnkových poistení – napríklad poistenie Strata nájomného (maximálne 80 percent z ceny dohodnutého nájomného, ktoré by ste obdržali, ak by sa poistná udalosť nestala), poistenie Drobnosti pre nehnuteľnosť (kryje napríklad škody spôsobené skratom, prepätím, podpätím a indukciou), či poistenie Zodpovednosť členov domácnosti (napríklad škody spôsobené psom, ktorého majiteľ je poistený, škody spôsobené poistenými osobami a podobne).

Poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti vám pomôžu napríklad v prípade požiaru, víchrice, povodne či vytopenia domu alebo bytu, škôd spôsobených inými živlami či jej obyvateľmi na majetku a zdraví iných osôb a v niektorých ďalších prípadoch. V náročných situáciách máte vďaka týmto poisteniam nárok využiť aj asistenčné služby, ktoré vám pomôžu tieto udalosti zvládnuť rýchlejšie a s menším stresom.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna