- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Chcete sa cítiť fit? Získať dostatok omega-3 mastných kyselín z rybieho oleja nebolo nikdy jednoduchšie!

Pamätáte si ešte na chuť rybieho oleja, ktorý ste si ako dieťa vychutnávali tesne pred jedlom? Pri pomyslení na veľkú lyžicu rybieho oleja sa mnohí ľudia ešte aj dnes bránia. 

Jeho pravidelná konzumácia však bola jednoznačne opodstatnená, pretože je veľmi cenným zdrojom vitamínu D a omega-3 mastných kyselín. Zistite, prečo by ste dnes nemali zabúdať na rybí tuk. 

Prečo nepodceňovať príjem omega-3 mastných kyselín?

Omega-3 mastné kyseliny sú zdraviu prospešné látky obsiahnuté v tukoch. Nachádzajú sa v rastlinných aj živočíšnych potravinách a rybí tuk je ich vynikajúcim zdrojom. Ľudské telo dokáže veľmi dobre absorbovať omega-3 z rybieho oleja, čo znamená, že môžete naplno využiť potenciál týchto látok. Spomedzi mnohých z nich stoja za zmienku najmä pozitívne účinky na stav ciev, srdce, mozgovú činnosť a zrak.

Rybí olej bez nepríjemnej chuti? Žiadny problém!

Príjem omega-3 mastných kyselín by mali mať pod kontrolou všetky vekové kategórie, najmä však deti a starší ľudia. To je jeden z dôvodov, prečo je lyžička rybieho oleja v mnohých rodinách doslova tradíciou pred každými raňajkami alebo obedom. Mnohí ľudia si však rybí olej stále nepamätajú v dobrom, najmä kvôli jeho nepríjemnej chuti a zápachu. Bola by však škoda ochudobniť sa o takýto cenný zdroj omega-3 mastných kyselín.

Dnes môžete siahnuť po celom rade výživových doplnkov bohatých na omega-3 a lekárne ponúkajú aj neochutený rybí olej alebo špeciálne ochutený rybí olej pre deti, ktorý zaručene nie je návykový. 

Dôležité je správne dávkovanie a dĺžka používania

V súčasnosti je najobľúbenejší spôsob užívania rybieho oleja v kapsulách. Nie je potrebné dávkovať po lyžičkách, ale stačí užiť presný počet kapsúl podľa odporúčaného dávkovania. Kapsuly s rybím olejom majú tiež všeobecne dlhšiu trvanlivosť a ľahšie sa skladujú. 

Odporúčaný príjem pre dospelého človeka je 1 až 1,5 g omega-3 mastných kyselín denne a nezabudnite, že veľmi dôležitá je aj pravidelnosť. Na dosiahnutie najlepšieho účinku sa odporúča užívať rybí olej najmenej 3 mesiace. Jeho príležitostná konzumácia nemá veľký účinok.    

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna