- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Dobrý sused lepší ako rodina

Na dobrých susedských vzťahoch záleží vždy a stále. Je jedno či bývate v bytovke alebo v rodinnom dome, mať dobrých susedov a dobré susedské vzťahy je na nezaplatenie. Množstvo ľudí sa rozhodli svoju nehnuteľnosť predať len pre zlé susedské vzťahy. Aby ste so susedmi vychádzali mali by ste sa v prvom rade správať ako dobrý sused práve vy.

Novostavby majú svoje výhody. Ak ste sa prisťahovali do novopostavenej bytovky, susedské vzťahy sa len začínajú formovať. So závisťou, ohováraním či rušením nočného pokoja sa tak často nestretnete. 2i byt na predaj v Jégého aleji je novostavbou, ktorá je vhodná hlavne pre rodiny s deťmi. A čo susedské vzťahy? Aké si ich so susedmi vytvoríte také ich budete mať. Ako byť dobrým susedom?

Ohľaduplnosť

Máte obľúbenú skladbu, ktorú si púšťate poriadne nahlas? Snažte sa aby hluk od vás nerušil susedov. To čo sa páči vám sa nemusí páčiť im a ak si predsa len chcete pustiť hudbu naplno počúvajte ju radšej cez slúchadlá. Nie len hlasná hudba ale aj domáce majstrovanie s vŕtačkou vie narobiť poriadny hluk. Ak už doma niečo vŕtať musíte bude od vás ohľaduplné ak na to susedov dopredu upozorníte.

Pomoc

Nebojte sa podať pomocnú ruku. Ak sa niekto prisťahoval a vy máte čas pomôžte mu vyniesť pár krabíc, susedke môžete pomôcť s ťažším nákupom,… Nečakajte kým vás niekto v núdzi o pomoc požiada, ponúknite ju keď vidíte, že sa niekomu vaša pomoc zíde.

Úsmev

Keď zbadáte suseda usmejte sa a nezabudnite pozdraviť. Môžete povedať niečo srdečné čím vytvoríte príjemnú atmosféru. Ukážete tak, že nie ste žiadny čudák, ktorý chce mať od všetkých pokoj.

Poriadok

Najčastejšie v bytových domoch sa stále skloňuje téma „poriadok“. Nejde o to, či ho máte doma ale o okolie bytovky a spoločné priestory. Ak idete s deťmi von a vidíte porozhadzované papiere pozbierajte ich, ak ste špinavými topánkami zablatili schodisko dajte to do poriadku.

Klebety

Ak ste sa prisťahovali do staršej bytovky, kde sa zvyšní susedia dobre poznajú isto natrafíte na osobu, ktorá vám bude chcieť o ostatných všetko povedať. Nezapájajte sa do klebiet, nie je to dobré. Klebeteniu a ohováraniu sa môžete slušne vyhnúť. Stačí zmeniť tému rozhovoru, čím dáte najavo, že vás klebety nezaujímajú.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna