- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Farebná trekingová obuv do každého počasia

Dokonalá turistická obuv vás nesklame, či sa chystáte na cesty, do centra mesta na večeru alebo na dobrý drink. Nájsť ideálnu rovnováhu medzi funkčnosťou a štýlom však nie je vždy tá najjednoduchšia úloha. S mnohými možnosťami výberu môže byť náročné vybrať si tú správnu turistickú obuv, ktorá ponúka všestranné využitie a je aj dostatočne odolná. Je veľmi dôležité, aby ste najskôr zhodnotili svoje potreby a akonáhle budete vedieť, čo očakávate od vašej turistickej obuvi, potom môžete riešiť aj módny aspekt.

Čo je to treking

Treking patrí medzi obľúbené outdoorové aktivity. Je známy ako kráľovská disciplína turistiky a jeho pôvod siaha až do ďalekých Himalájí. Názov treking vznikol z anglického výrazu “trekking” a udomácnil sa aj u nás. Dá sa preložiť ako putovanie, dobrodružná cesta, prípadne namáhavá cesta. Treking nie je žiadna oddychová prechádzka, ale pešia turistika, pri ktorej potrebujete fyzické a psychické odhodlanie na niekoľkohodinové túry horským terénom. A správna trekingová obuv je pre tento šport základ, preto na nej netreba šetriť. Na zľavovom portáli www.tipli.sk nájdete informácie o zľavových kupónoch, zľavách a výpredajoch, ktoré aktuálne prebiehajú v mnohých predajniach s obuvou.

Kde kúpiť dámsku a pánsku trekingovú obuv

Kvalitnú pánsku, dámsku i detskú trekingovú obuv vám pomôže vybrať za tie najlepšie ceny zľavový portál Tipli.sk. Určite si každý vyberie z ponuky množstva obchodov, zameraných na módu a obuv. Napríklad Eobuv sk je internetový obchod, ktorý ponúka široký sortiment viac ako 400 značiek a 50 000 produktov obuvi rôzneho druhu. Na Tipli nájdete aj nejeden Eobuv zľavový kód, ktorý môžete využiť pri online nákupe. Podrobné podmienky a postup, ako využiť zľavové kódy Eobuv, nájdete uvedené pri jednotlivých kupónoch, aj na stránke Tipli sk. Eobuv zľava až do výšky 50 % sa týka množstva produktov, ktoré nájdete na ich webovej stránke nielen v sekcii “Outdoorová obuv/Trekingová obuv”. Zľava Eobuv sk platí na ponuku pánskej, dámskej i detskej trekingovej obuvi.

Farebné topánky do každého počasia

S postupným príchodom príjemnejších teplôt a spolu s prípravami na jarné plány mnohí pripravujú aj svoje šatníky na pestré outdoorové dobrodružstvá. Farebné topánky do každého počasia by mali byť na prvom mieste v zozname prípravy na výlet do prírody. Pohodlie je kľúčové, ak radi trávite svoj voľný čas na cestách a len málo topánok ponúka trvanlivosť a niekoľkohodinovú podporu rovnako, ako dámska a pánska trekingová obuv. Najlepšie turistické topánky sú vyrobené s ohľadom na ich funkčnosť a správny pár trekingovej obuvi, vhodnej do každého počasia, musí zvládnuť odolať všetkým prírodným živlom (napríklad sneh, dážď, blato). Rovnako musí pánska, ale aj dámska trekingová obuv poskytnúť oporu chodidlu a členku na skalnatom teréne. 

Z pestrej ponuky si vyberie každý

Pre väčšinu turistov a výletníkov sa skvelo hodia turistické topánky s výškou tesne pod členok. Zväčša ide o ľahké topánky, inšpirované bežeckou obuvou, alebo tradičné prevedenie turistickej obuvi v koženom vzhľade. Topánky ponúkajú dostatočnú stabilitu a sú vhodné aj na zdolávanie drsných chodníkov. Pekné farebné turistické topánky nepatria len do hôr. Turistická obuv je skvelou voľbou aj pre ľudí, ktorí potrebujú kvalitné topánky na každodenné nosenie – napríklad poštári. Celebrity ako Zoë Kravitz, Katie Holmes alebo Emily Ratajkowski začlenili do svojho každodenného šatníka turistické topánky s podrážkou, čo tiež dokazuje ich štýlovú všestrannosť. Je na vás, či si vyberiete moderný farebný syntetický model, alebo tradičný kožený vzhľad, už dlhé roky taký typický pre športovú obuv. 

Ako sa správne starať o trekingovú obuv

Dôležité je, aby boli topánky nielen čisté, ale aby vydržali aj každoročné premenlivé počasie. Ako dlho vám vydržia záleží aj na intenzite ich používania, tiež od počasia a terénu, do akého sa s topánkami vyberiete. Dôležitá je preto impregnácia kvalitným impregnačným sprejom v tekutej forme. Topánky nedávajte prať do práčky, ale ich čistite jemnou kefkou alebo vlhkou handričkou. Nie je vhodné ich sušiť pri zdroji tepla (radiátor, priame slnko, oheň). Veríme, že vám tieto rady umožnia predĺžiť kvalitu a životnosť vašich topánok a budete cítiť pohodlie pri každom kroku.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna