- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Obedíky pre najmenších jednoducho a rýchlo vďaka tyčovému mixéru

Ponorný mixér je skvelým pomocníkom pri príprave prvých príkrmov pre najmenších i detských jedál, ako napríklad krémových polievok či kaší.

Pri výlučne dojčených deťoch sa s prvými príkrmami začína po ukončení šiesteho mesiaca, pri tých na umelom mlieku už po ukončení štvrtého mesiaca. Avšak treba si všímať aj záujem dieťaťa o jedlo, pretože nie u všetkých prichádza v rovnakom čase a intenzite.

Príprava a ponúkanie prvých obedíkov býva výzva nielen pre dieťa, ale aj pre matku. Ratolesť viac-menej len ochutnáva, s jedlom sa hrá a vyhadzuje ho mimo stola, zatiaľ čo mama sa snaží postupne zavádzať do jedálnička všetky vhodné potraviny. Aj to je dôvod, prečo je akákoľvek pomoc vítaná. Tyčový mixér, nerozbitné detské taniere, ergonomicky tvarovaná lyžička, podbradníky i malé dózy na zmrazenie jedla do zásoby, sú v tomto dôležitom období nevyhnutnosťou.

Základné zásady podávania prvých príkrmov

Ako prvé sa dieťaťu podávajú zeleninové príkrmy, ako mrkvové, zemiakové či cuketové, pričom nová potravina sa zavádza s odstupom 3 – 4 dni kvôli prípadnej alergii. Najprv majú príkrmy podobu skôr riedkych rozmixovaných polievok, potom sú hustejšie. V oboch prípadoch poskytne spoľahlivú službu ponorný mixér. Avšak neodporúča sa zmixovať pokrm úplne dohladka. Ideálne je použiť špeciálny nadstavec na pyré a kašu systému Braun MultiQuick.

S pribúdajúcim časom sa k zelenine pridáva biele mäso a za studena lisované panenské oleje, napríklad repkový.

Samozrejme, do detského jedálnička patria aj ovocné príkrmy kašovitej konzistencie. Začínajte jednozložkovým príkrmom, postupne pridávajte ďalšie ovocie a kombinujte ho. Do roka je nevhodné bobuľové ovocie, pretože má zrniečka.

Dôležité je deťom zaradiť do príkrmov vo vhodnom čase lepok, vaječný bielok, laktózu či sóju. Napríklad dojčeným deťom sa lepok odporúča prvýkrát podať v období po ukončení šiesteho do konca siedmeho mesiaca. Kravské mlieko pre deti do jedného roka nie je vhodné vôbec.

Tyčový mixér: aké sú jeho výhody nielen pri príprave detských pokrmov?

Tyčový mixér by nemal chýbať v žiadnej kuchyni bez ohľadu na to, či v nej sú, alebo nie sú malé deti. Krémové zeleninové polievky rovnako milujú malí i veľkí. To isté platí pre rôzne zeleninové pyré, ako napríklad batátové, hráškové či tekvicové.

Čo sa týka výhod ponorného mixéra pri príprave akýchkoľvek jedál, je to predovšetkým všestrannosť a rýchlosť. Príkrmy sa deťom podávajú dva až tri razy denne, ideálne vždy čerstvé. S tyčovým mixérom je príprava hračka a najmä nezaberie veľa času. Platí to aj pre zložitejšie obedy či večere pre staršie deti či dospelých. Vďaka systému MultiQuick je varenie rýchle, jednoduché a s dokonalým výsledkom.

Na výber máte z viacerých modelov, ktoré sa líšia výkonom, ovládaním či kombináciami príslušenstva.

Všestranný tyčový mixér so širokým príslušenstvom jednoducho musíte mať

Ponorný mixér Braun vám uľahčí život v období zavádzania prvých príkrmov, ale bude vás v kuchyni verne sprevádzať aj naďalej pri širokej škále úkonov. Ktoré príslušenstvo sa oplatí mať k dispozícii?

Tak napríklad sekací nadstavec vás raz a navždy zbaví sĺz pri krájaní cibule, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou jedál slovenskej i zahraničnej kuchyne. Poradí si aj s mäsom či tvrdým syrom.

Používate často do jedál na kocky nakrájanú zeleninu či ovocie? V tom prípade musíte mať nadstavec na krájanie kociek. Verte, či nie, každá bude mať dokonalé 9-milimetrové rozmery.

Radosť do vášho života prinesie aj ďalšie príslušenstvo k tyčovému mixéru. Systém MultiQuick je aj o nadstavci na mletie kávy a korenín či šľahacej metle. Stačí si vybrať správnu kombináciu príslušenstva a varenie sa stane zážitkom a zábavou.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna