- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Dokonalé espresso si môžete vychutnať aj vo vašej obývačke. Moderné a kvalitné pákové kávovary do domácností sú zdrojom dokonalej šálky kávy pre každého.

Ste milovníci kvalitného a silného espressa? Potom máte dôvod na radosť, poradíme vám ako si pripraviť dokonalé espresso aj v pohodlí domova. Pomôžu vám pákové kávovary.

Očakávania spotrebiteľov neustále stúpajú, čo sa týka služieb a produktov. A tak to platí aj pri káve. Ľudia si oveľa viac nechávajú záležať na chuti a kvalite lahodného espressa. Moderné kaviarne pribúdajú na každom rohu, a preto by si baristi mali dať záležať na kvalite kávy, aby ich zákazníci boli naozaj spokojní a neprechádzali ku konkurencii. Ak aj vy patríte do tej skupiny ľudí, ktorí si radi vychutnajú malý kávový shot v podobe nadýchaného a lahodného espressa, máme pre vás dobrý tip. Za kvalitným espressom už nemusíte cestovať do najbližšej kaviarne, dokážete si ho pripraviť aj v pohodlí domova. Kvalitné pákové kávovary vás zavedú do alchýmie kávy a vďaka nim si dokážete pripraviť kávu presne podľa svojich predstáv.

Pákové kávovary do domácností značky De’Longhi sú ideálnym riešením pre domácich baristov, ktorí si na príprave kávy nechávajú záležať a celý tento proces si nesmierne užívajú. V prípade, že do tejto skupiny nepatríte, nemusíte ponoriť hlavu do smútku. Kvalitné espresso si v pohodlí domova dokážete vychutnať aj bez námahy. Pomôže vám plnoautomatický kávovar, ktorý všetko urobí za vás. Vy len stlačíte jedno tlačidlo a espresso je na svete. De’Longhi si necháva záležať na svojich výrobkoch, a preto si môžete byť istí, že aj plnoautomatický kávovar poteší vaše chuťové bunky.

Dokonalé espresso pomocou pákového kávovaru

Na naozaj dobré, lahodné a chutné espresso treba dôkladnú prípravu a kvalitný kávovar. Pákové kávovary De’Longhi sú základom úspechu, aby ste však výsledok dotiahli do zdarného konca, poradíme vám ako postupovať pri príprave espressa s pákovým kávovarom krok po kroku.

Základom je vyčistená páka kávovaru

Pred tým ako sa pustíte do prípravy espressa, skontrolujte si, že je páka na prípravu kávy čistá a suchá. Vlhkosť môže spôsobiť neželanú až moc horkú chuť kávy.

Dajte si pozor na dávkovanie kávy

Aby ste trafili presné množstvo kávy, ktoré sa vyžaduje na espresso je najlepšie použiť mlynček s dávkovačom. K mlynčeku s dávkovačom stačí priložiť páku, ktoré automaticky spustí mletie jednej dávky kávy. Pokiaľ však takýmto dávkovačom nedisponujete, nevadí. Stačí, ak na dávkovanie mletej kávy použijete odmerku správnej veľkosti. Ideálna hmotnosť single espressa je 8 gramov.

Pred prípravou kávu v páke poriadne pretraste a zarovnajte

Potom ako máte namletú kávu nachystanú v páke na prípravu, poriadne ju utraste a zarovnajte. Káva by mala byť rozložená rovnomerne. V prípade, že na niektorých miestach je jej menej a niekde viac, to znamená, že voda preteká nerovnomerne, čo sa odzrkadlí aj na chuti kávy. Výsledná chuť môže byť vodová.

Samotná príprava a jej dôležité kroky

Pri samotnej príprave je dôležité, aby ste kávu pretlačili cez správny tlak. A preto je potrebné ju poriadne zatlačiť. Tlačte ju tak pevne, aby ste sa uistili, že medzi mletou kávou neexistuje žiaden vzduch. Keby sa na páku vôbec netlačili, voda by cez kávu prešla veľmi ľahko, a nevytiahli by ste z kávy takmer žiadne vlastnosti, ktoré od kvalitného espressa očakávate. Taktiež je dôležitý aj čas prípravy. Klasické espresso trvá približne 30 sekúnd. Ak by ste prípravu predĺžili, môže sa stať, že kávu prepálite.

Aby sa z vás stal domáci barista a vedeli ste pripraviť dokonalé espresso netreba veľa námahy, avšak určite bude potrebná určitá doba praxe. Pákové kávovary značky De’Longhi sú dobrým začiatkom k tomu, aby ste vaše espresso vyšperkovali k dokonalosti.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna