- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Poradíme vám, ako opraviť ošúchanú koženú sedačku

Kožené sedačky si vyžadujú špeciálny prístup pri čistení i údržbe. Čo robiť, keď sa kožená sedačka časom ošúcha a stratí svoj pôvodný vzhľad?

Predchádzajte poškodeniu

Začnime tým, ako môžete poškodeniu kožených sedačiek u vás doma alebo v aute predchádzať. Každé čistenie koženej sedačky by malo mať určité pravidlá a presný postup. Aby ste jej povrch zbytočne nevysušili a nepoškodili, používajte vždy len čistiace prostriedky na čistenie kože. V pravidelnej údržbe pridajte niekoľko krát do roka i ošetrenie v podobe impregnácie. Takto udržiavaná kožená sedačka bude menej náchylná na mechanické poškodenie či vyblednutie.

Pravdou však je, že pravidelné používanie môže na vašej sedačke zanechať stopy. Na koženom povrchu sa časom môžu objaviť malé trhlinky a praskliny. Ničím neobvyklým nie je ani ošúchanie na miestach, ktoré sú najviac zaťažované.

S opravou neváhajte

Ak sa podobné chybičky krásy objavia aj na vašej  sedačke, neváhajte. Čím skôr im budete venovať pozornosť, tým jednoduchšie a rýchlejšie ich zaryjete. Ako ale no to?

Ešte pred samotnou opravou sedačku povysávajte a zbavte ju hrubších nečistôt. Následne ju očistite prípravkom určeným na kožené povrchy a nechajte dôkladne vyschnúť. Až teraz je sedačka pripravená na opravu.

Ak sa na renováciu poškodenej časti sedačky pustíte na vlastnú päsť, mali by ste si zabezpečiť potrebné komponenty, bez ktorých sa nezaobídete. Renovácia kože v aute alebo u vás doma si v prvom kroku vyžaduje zatmelenie drobných rýh a nerovností pomocou špeciálneho tmelového lepidla a jemného štetca. Po zaschnutí môžete povrch zahladiť leštičkou.

Teraz prichádza na rad farbenie kože. Základom je namiešať si ten správny odtieň, ktorý je čo najviac podobný pôvodnej farbe sedačky. Pri menších opravách sa mierne farebné odchýlky stratia, no ak je ošúchané miesto väčšie, je namiešanie správneho odtieňa a správne nanesenie farby zásadné. Oprava kože v aute alebo v domácnosti si preto vyžaduje dostatok času a maximálnu pozornosť.

Ak si na tento proces netrúfate, neváhajte a obráťte sa na skúsených odborníkov.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna