- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Porovnanie VPN Surfshark x Le VPN: Ktorá je lepšia?

Koho sa oplatí objednať: Surfshark, alebo dáva väčší zmysel MullVAD VPN? U oboch VPN sme porovnali parametre, sčítali body a výsledok je 9,4/10 vs 5,4/10.

Nameraná rýchlosť Surfshark VPN proti MullVAD VPN, Ktorá je vyššia?

Dôležitý parameter VPN je rýchlosť, čo možno povedať aj o Surfshark a MullVad VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 155 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 59 Mb/s. Surfshark sa ukázala byť o 96 Mb/s rýchlejšie oproti Mullvad VPN.

Rýchlosť nahrávania udáva upload, u Surfshark VPN dosiahol hodnotu 84 Mb/s. MullVad VPN v priemere dosahovala 82 Mb/s, je teda o 2 Mb/s pomalší.

Tretí parameter (rýchlosť odozvy) bol u prvej testovanej VPN 10 ms. Odozvu u MullVAD VPN sa nameralo 13 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže Surfshark VPN v porovnaní je o 3 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie Surfshark vs Mullvad VPN je zatiaľ 7/10 – 5/10.

Dokáže Surfshark obísť ochranu Netflixu?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, Surfshark túto schopnosť vie. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Mullvad VPN cudzojazyčný Netflix odblokovať dokáže.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom Mullvad VPN túto schopnosť ponúka. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a blokovanie malware. Napríklad taká Surfshark má ochranu pred odhalením DNS a MullVAD VPN napríklad poskytuje funkciu whitelistingu.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 10/10 ku 7/10.

Ako obstojí Surfshark v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Surfshark ponúka 3200 serverov, v ponuke MullVAD VPN sme našli 136 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 3064 viac .

VPN odporúčame vyberať aj podľa počtu krajín, ktorý u Mullvad VPN počas písania článku bol 120. Druhá VPN ponúka 68, čo je o 32 viac. V tomto porovnaní teda víťazí.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Surfshark pripojí neobmedzene. Mullvad VPN povoľuje pripojiť súčasne 5 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Ktoré platformy vedia Surfshark VPN a ktoré ponúka MullVAD VPN?

Jedným z prvých parametrov VPN, na ktoré by ste mali pozerať, sú podporované platformy, Surfshark zvládne prístroje na platforme Android a pripojí prístroje na systéme iOS. Druhá VPN MullVAD VPN systém iOS ochráni, Android dokáže pripojiť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. Surfshark VPN má pôvod na Britských Panenských ostrovoch. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene vo Švédsku.

Služba Surfshark nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, Mullvad VPN slovensky tiež nie je.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Surfshark VPN známky 10/10 a Mullvad VPN má 9/10.

Porovnanie cien Surfshark verzus MullVad VPN

Mullvad VPN si možno zaobstarať od 5,02 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete už za 1,92 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvú a 1/10 pre druhú VPN z porovnania.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna