- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Práca z domu? Ide to aj efektívne vysvetľuje 123jobs.sk

V rámci posledných mesiacov si mnohí z nás na práci z domu už zvykli. Možno sa v tom ale stále trochu búchate a nedarí sa vám vo svojej domácej pracovni byť tak produktívni ako v kancelárii. Pracovať v domácom prostredí, obklopení vecami, ktoré poznáme a sú nám blízke, môže byť príjemné a upokojujúce. Na druhej strane to však prináša vysoké riziko toho, že nás niečo bude rozptyľovať a odvádzať našu pozornosť od pracovných úloh. Ako dosiahnuť čo najväčšiu produktivitu a sústredenosť aj v pohodlí svojho domova?

Zariaďte si domácu kanceláriu

Aj keď je vaša pohovka pohodlná, pracujte radšej pri pracovnom stole. Pokiaľ si na práci vymedzíte nejaké konkrétne miesto v dome, pomôže vám to udržať disciplínu. Je možné, že sa vám nepodarí nájsť nejaký priestor, kde by ste mohli byť úplne sami av tichu. V takom prípade sa snažte dohovoriť s ostatnými členmi domácnosti, že tento priestor pre vás bude slúžiť ako vaša kancelária a poproste ich, či by vás mohli pri práci nerušiť. Uistite sa, že je vám vo vašej domácej kancelárii dobre – že máte pohodlnú stoličku, správne nastavenú vzdialenosť a výšku počítača a dostatočne veľký stôl. A pokiaľ je to len trochu možné, nastavte si nejaký režim. Najlepšie sa snažte dodržiavať rovnaký režim, aký ste dodržiavali pri dochádzaní do práce. Pomôže vám to pracovať pravidelne a byť produktívnejší. Môžete si tiež nastaviť zoznam úloh na daný deň, ktoré potrebujete splniť. Budete tak vedieť, ktorá časť práce je najdôležitejšia a na čo by ste sa mali zamerať. Najnovšie ponuky inzercie práce zadarmo nájdete na profesnom job portáli 123jobs.sk.

Buďte na seba dobrí

Nebojte sa využiť výhody, ktoré vám práca z domu prináša. Môžete si na prácu pustiť rádio alebo svoju obľúbenú muziku. Dávajte si od práce pravidelné prestávky. Vyskúšajte, v ktorom čase je pre vás najvhodnejšie si od práce dať pauzu. A medzitým môžete napríklad urobiť nejaké domáce práce – dať vyprať bielizeň alebo treba umyť riad. Oddýchnete si od svojej práce a zároveň ušetríte čas. Alebo si môžete v rámci prestávky na chvíľku zacvičiť alebo sa aspoň trochu pretiahnuť a uvoľniť napätie, ktoré sa vo vás medzitým počas pracovného dňa nazbieralo.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna