- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Prečo sa tvar pŕs mení?

Po odstavení dieťaťa sa totiž prestane tvoriť materské mlieko a mliečne žľazy, ktoré počas dojčenia plnili úlohu ako hlavnú výplň, začnú zakrňovať. Tým pádom sa začne zmenšovať veľkosť celého prsníka. Pozor, zmeny prebiehajú približne ešte pol roka po odstavení dieťaťa. Dojčenie má tiež vplyv na pevnosť tkaniva. Zmenšovanie poprsia môže podporiť aj výrazné schudnutie. Bohužiaľ, väčšinou sa prsia na svoju pôvodnú pevnosť už nevrátia, sú povädnutejšie a mäkšie.

Tvar pŕs sa dá ale tiež priaznivo ovplyvniť. Základom je vždy kvalitná podprsenka. Mala by byť vhodné veľkosti a dobre sedieť. Dobre vybraná podprsenka vie hotové divy, to vieme všetky. Tiež je možné prsia do istej miery vymodelovať pomocou cvičenia. Vďaka cvičeniu sa posilnia prsné svaly, tie, ktoré tvoria podklad pod mliečnou žľazou, a aj prsia vďaka tomu dostanú krajší tvar. Bohužiaľ, cvičením nemožno napraviť všetko. Hlavný podiel na tvare má retromamárny tuk a tkanivo žliaz, ktoré cvičením nemožno tvarovať.

Chcete sa opäť cítiť krásna a sebavedomá, aj keď podprsenku odložíte?
Jedným z riešením môže byť chirurgické zväčšenie pŕs alebo augmentácia. V dnešnej dobe sa tento zákrok stáva bežnejším a bežnejším. Existujú rôzne druhy používaných výplní – pre prirodzený vzhľad pŕs sú vhodné napríklad implantáty zo silikónu. Sú bezpečné, telo ich veľmi dobre prijíma a platí na ne niekoľkoročná záručná doba. Avšak ani po jej uplynutí nehrozí zdravotné riziko.

Tiež je dávno preč doba, kedy prsia po operácii pôsobili umelým, neprirodzeným dojmom. „Implantáty Ergonomix, ktoré používame, sa so svojim kvapkovitým tvarom dokážu prispôsobiť telu a kopírovať prirodzený pohyb pŕs. Na rozdiel od starších typov tu tiež nehrozí pocit tvrdosti výplní ani ich rotácia,“ vysvetľuje súčasné trendy Anna Brandejs, spoluzakladateľka Brandeis Clinic, kliniky plastickej chirurgie v Prahe. Inovatívne technológie implantátov Ergonomix pracuje s gravitáciou – vždy posúva najvyšší bod profilu implantátu podľa aktuálnej polohy ženy. Pokiaľ pacientka stojí, najvyšší bod pŕs smeruje smerom k spodnému pólu. Pri ľahu na chrbte sa zase najvyšší bod implantátov posunie bližšie k stredu pŕs. Vďaka tejto revolučnej technológii sa dokážu implantáty správať a vyzerať ako skutočné prsia.

Ako celý zákrok prebieha?
Na začiatku celého procesu stojí konzultácia s odborníkom. Lekár pacientku zoznámi s priebehom celej procedúry, vypočuje si jej požiadavky a odporučí vhodný typ a veľkosť výplne. Samotnému zákroku predchádza dôkladné predoperačné vyšetrenie a fotodokumentácia, aby bolo po liečbe možné porovnanie. Spôsob operácie sa môže mierne líšiť – lekár vyberie najoptimálnejší postup konkrétny zákrok.

Rany po operácii nebývajú veľké a jazvy sa veľmi dobre hoja. „V Brandeis Clinic používame samovstrebateľné stehy, ktoré nie je nutné vyťahovať,“ hovorí Anna Brandeis. Následná hospitalizácia pacientok trvá jeden až dva dni v závislosti od priebehu zotavovania. Dva dni po zákroku sa odstránia drény, ktoré pomáhajú predchádzať tvorbe pozákrokových podliatin. Odvtedy je tiež potrebné približne štyri až päť týždňov nosiť špeciálnu tvarujúcu podprsenku.

Týždeň po zákroku je tiež vhodné zostať doma a počas dvoch týždňov obmedziť námahu a záťaž, hlavne pri horných končatinách. Po troch mesiacoch od zákroku by mal byť tvar pŕs plne ustálený a rekonvalescencia ukončená.

Nakoniec zákrok nemusí byť taký strašiak, že? Pokiaľ už dlho túžite po plnšom dekolte a vo vašom úsilí sa vám zatiaľ nedarí, nie je prečo to odkladať. Prípadné pooperačné nedostatky sa teraz na jeseň navyše dobre skryjú pod oblečením. Budúcu jar už sa môžete pochváliť pevným poprsím. Viac informácií o augmentácii pŕs nájdete aj na Univerzite krásy.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna