- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Predĺženie životnosti dreva jeho pravidelnou údržbou

Oleje a vosky

Drevený nábytok a podlahy môžu v priebehu času strácať svoju pôvodný vzhľad a vlastnosti. Tento jav je často spôsobený nedostatočnou starostlivosťou. Jedným z najdôležitejších krokov k predĺženiu životnosti dreva je správna údržba. Pravidelné ošetrenie drevenej podlahy a nábytku vám pomôže zabraňovať jeho poškodeniu. Siahnuť môžete po rôznych prírodných olejoch alebo voskoch, ktoré chránia drevo pred vlhkosťou a poškodením. Na olejovanie drevenej podlahy je potrebné použiť kvalitný olej, ktorý zachová jeho prírodný vzhľad.

Vlhkosť môže byť pre drevo veľkým nepriateľom. Ak máte drevenú podlahu v kúpeľni alebo kuchyni, dôkladne ju utrite po každom použití. Použite podložky pod nádoby na ochranu povrchu pred kvapkami vody.

Pozor na slnečné žiarenie

Ďalším dôležitým krokom je pravidelné čistenie dreva, aby sa zamedzilo hromadeniu prachu a nečistôt. Pri spomínanom procese je potrebné používať jemné handričky a kefky, ktoré neničia jeho povrch. Pri výbere prostriedkov na údržbu dreva je dôležité venovať pozornosť ich zloženiu. Niektoré prostriedky totiž obsahujú agresívne látky, ktoré môžu poškodiť drevo a jeho farbu. Siahnuť by ste preto mali po produktoch určených pre tento typ materiálu.

Drevené povrchy sú tiež náchylné na slnečné žiarenie a teplo. UV žiarenie môže spôsobiť vyblednutie ich pôvodnej farby, zatiaľ čo teplotné zmeny môžu zapríčiniť jeho deformáciu. Preto je vhodné umiestňovať drevený nábytok mimo priameho slnečného žiarenia a zdrojov tepla.

Ak si na vašom nábytku všimnete mechanické poškodenia, je potrebná rýchla oprava dreva. V opačnom prípade sa budú tieto nedokonalosti zväčšovať a ich odstránenie bude náročnejšie. Škrabance viete napraviť jemným prebrúsením a novým náterom. Pri hlbších ryhách môžete použiť tmel, ktorým poškodené miesta vyplníte.

V prípade, že si na ošetrenie drevnej podlahy a nábytku netrúfate, neváhajte sa obrátiť na odborníkov.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna