- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Stáva sa vám, že sú vaše nohy po celodennom chodení opuchnuté či natiahnuté?

Nohy nesú každodenne celú váhu nášho tela, udržujú vzpriamený postoj a umožňujú nám potrebný pohyb. Preto by sme ich mali tiež náležite rozmaznávať a dopriať im potrebný relax a odpočinok. S tým vám pomôže masážny prístroj na nohy alebo perličkový kúpeľ na nohy.

Masáž nôh je jednoduché a finančne nenáročné riešenie, ako dolným končatinám ľahko a rýchlo uľavíte od bolesti, opuchov, pocitov ťažkých nôh a pod.

Príčiny bolesti nôh
Bolesť nôh je civilizačnou chorobou, ktorá je spôsobená nedostatkom pohybu, zlými životnými návykmi či zle fungujúceho žilového systému dolných končatín. Nohy sú potom ešte viac zaťažované počas horúceho letného počasia. Spomalený obehový systém potom spôsobuje opuchy a pocit ťažkých nôh, pretože žily nie sú schopné dostatočne rýchlo odvádzať krv z nôh späť k srdcu a tým sa časť krvi v končatinách hromadí.

Predchádzanie bolesťou
Najlepšou prevenciou, ako predísť bolesťou nôh, je pravidelný pohyb a posilnenie lýtkového svalstva. Doma je potom dobré mať nohy na stole. Vďaka tejto polohe krv prúdi v obehovom systéme ľahšie. Veľmi účinnou prevenciou je aj masáž alebo kúpeľ nôh pomocou masážneho prístroja, ktorý vznikol na princípe čínskej medicíny. Vďaka tomu svojim nohám dlhodobo uľavíte.

Masážny prístroj však odporúčame používať aj v prípade, že netrpíte na bolesti nôh. Vďaka masáži doprajete vašim nohám relax a odpočinok po celodennom chodení a státí na nohách. Namasírujete navyše reflexné body a dosiahnete tak obnovenie rovnováhy tela a jeho orgánov.

Výber masážneho prístroja
Prístroje na masáž nôh sú skvelým pomocníkom, pretože pracujú ako jemné prsty poskytujúce vašim nohám príjemnú masáž. Silu masáže môžete ľahko ovplyvniť zvýšením alebo znížením tlaku chodidiel na podložku. Súčasťou týchto masážnych prístrojov býva aj rôzne množstvo masážnych nástavcov. Ďalšiu stimuláciu nôh je možné vykonať pomocou prúdov vzduchových bubliniek alebo nastaviteľnej intenzity vírenia vody.

Niektoré prístroje určené na masáž nôh sú vybavené aj infračervenou masážou. Tá dokáže končatiny veľmi intenzívne prekrviť. Prístroje dostupné na trhu taktiež dokážu udržiavať teplotu vody vďaka nastaveniu. V dnešnej dobe sú prístroje dostupné v mnohých dizajnoch a farbách, takže si každý môže vybrať taký, ktorý ho osloví nielen svojimi parametrami, ale aj vzhľadom.

Výhody používania prístroja
Vďaka pravidelnému používaniu masážneho prístroja na nohy:

zlepšíte krvný obeh v chodidlách
uľaví sa vám od bolesti doprajete svojim nohám potrebnú relaxáciu, odpočinok a uvoľnenie
Či už premýšľate o akomkoľvek masážnom prístroji, rozhodne odporúčame túto šikovnú pomôcku do domácnosti zaobstarať. Vaše nohy vám za to čoskoro poďakujú.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna