- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Tiež máte radosť z prichádzajúceho leta a chystáte sa na slniečku nachytať čo najviac bronzu, aby ste sa mohli pýšiť krásne snedou farbou?

Opálenie koži pristane, bohužiaľ môže byť na úkor nášho zdravia. Že sa opáleného vzhľadu ani pevného zdravia nechcete vzdať? Opaľujte sa zdravo!

V správny čas
Na opaľovanie sú ideálne dopoludňajšie a podvečerné hodiny, obzvlášť na pláži pri mori, kde slniečko poriadne páli. Naproti tomu medzi jedenástou a štrnástou hodinou by sme sa mali radšej schovať do tieňa. Nie náhodou majú v túto dobu v teplých krajinách siestu. Aby sme predišli úpalu, je dôležité dodržiavať pitný režim a mať pokrývku hlavy.

Bez krému ani ranu
Základom zdravého opaľovania sú kvalitné prípravky na opaľovanie. Napriek tomu, že krémy s vyšším ochranným faktorom sú drahšie, oplatí sa do nich investovať. Krém s nízkym ochranným faktorom totiž neposkytne spoľahlivú ochranu, a to nielen v prímorských alebo horských oblastiach, ale ani doma pri bazéne. Ich pravidelným používaním predídeme spáleniu, rovnako ako nadmernému vysušovaniu a predčasnému starnutiu pokožky. A samozrejme znižujeme riziko rakoviny kože. Pri opaľovaní pri vode oceníme vodeodolné krémy, pretože sa nemusíme po každom namočení znova mazať. Pokožke veľmi prospievajú hydratačné opaľovacie mlieka, pretože ju zároveň hydratujú.

Pred aj po
V súvislosti s používaním solárnej kozmetiky si pre istotu pripomeňme staré známe pravidlo, že sa treba namazať minimálne 15 minút pred pobytom na slnku. Naša pokožka si samozrejme zaslúži starostlivosť aj po opaľovaní. Medzi obľúbené prípravky patria mlieka po opaľovaní obsahujúce látky, ktoré upokojujú pokožku podráždenú slnkom a prispievajú k jej regenerácii – predovšetkým panthenol a vitamín E.

Triky pre lepšie opálenie
Pokiaľ sa chcete dobre opáliť, odporúčame si v rámci letnej starostlivosti o pokožku dopriať peeling, ktorý odstráni staré vrstvy kože a zlepší účinok opálenia. Ďalej môžete používať telové oleje, ktoré pokožku vyživujú, hydratujú a hlavne jej dodávajú krásny zamatový vzhľad. Masáž olejčeky s prídavkom citrusov navyše pomáha proti celulitíde. Svoj význam má aj konzumácia doplnkov stravy, dôležitý je najmä provitamín A čiže beta-karotén, ktorý napomáha zhnednutiu pokožky, a zároveň chráni kožu pred poškodením nadmerným slnením.

Samoopaľovacia alternatíva
Pokiaľ Vám slniečko nerobí dobre, a napriek tomu chcete byť krásne snedá, môžete siahnuť po samoopaľovacej alternatíve. Chce to však zvoliť vhodné samoopaľovacie prípravky, ktoré Vám dodajú prirodzený – nie oranžový alebo fľakatý vzhľad, a dodržať predpísaný spôsob aplikácie. Veľkej obľube sa tešia samoopaľovacie spreje, pri ktorých je výhodou veľmi jednoduchá aplikácia. Tak nezabudnite, nádhernou bronzovou pokožkou sa môžete pýšiť aj bez rizika! Prajeme Vám krásne leto!

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna