- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Už máte kúpené kvalitné hnojivo, substrát a zakoreňovače na priesadu

Tešíte sa na čas, kedy budete rovnako, ako v predošlých rokoch, sadiť semienka do vopred pripravených nádobiek so substrátom a každý deň vyzerať klíčky a lístočky nových rastliniek? Pokiaľ pestujete v kvetináčoch, na balkóne, v skleníku alebo záhone, iste vám príde vhod vybavenie, s ktorým je sadenie a pestovanie radosť. K tým základným patrí univerzálny substrát. Kde ho použiť?

Zdravá a kvalitná zelenina, bylinky aj kvety

Ak si zaobstaráte kvalitný univerzálny substrát, budete ho môcť použiť na pestovanie zeleniny, kvetov, ale aj okrasných a ovocných drevín na záhonoch, v kontajneroch alebo v skleníkoch. Tvorí ho spravidla kvalitná rašelina a vyzretý kompost s aktívnymi látkami, ktoré podporujú rast rastlín. Navyše obsahuje dávku živín pre úspešný rast mladých rastliniek na asi 6 týždňov. Je zložený tak, aby zaistil ideálne prevzdušnenie koreňového systému, podporuje príjem živín a vody.

Univerzálne hnojivo nielen pre zeleninu

Tiež by ste si mali zaobstarať aspoň univerzálne hnojivo, ktoré je určené pre zeleninu alebo kvety. Pokiaľ budete pestovať napr. paradajky, alebo azalky, kaktusy, pre tieto sú určené špeciálne hnojivá. Avšak pre bežnú zeleninu a kvety vám bohato postačí spomínané univerzálne hnojivo. To môže obsahovať horčík, železo, má všetky hlavné živiny a dôležité stopové prvky v ideálnom pomere pre výživu všetkých druhov skleníkových i záhonových rastlín, kríkov, ovocných aj okrasných stromov.

Šikovné zakoreňovače na priesadu

Aby sa vám dobre sadilo a rastlinkám sa výborne darilo nielen vzísť, ale aj rásť do samotnej fázy, kedy začnú kvitnúť a plodiť, môžete použiť zakoreňovače na priesady. K dostaniu sú umelohmotné zakoreňovače, z ktorých sa rastlinky ľahko vyberú a nasadia do záhona či do skleníka, alebo si môžete kúpiť zakoreňovače z mäkkého, napriek tomu pevného papiera, ktorý sa celý aj so substrátom ba koreňovým balom rastlinky vloží do záhona.

Za pár týždňov bude najvyšší čas začať vsádzať. Nezmeškajte tú pravú chvíľu a nakúpte všetko, čo potrebujete, včas.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna