- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Už ste boli v krásnej Kremnici v Banskobystrickom kraji?

Tiež už premýšľate, kde sa tento rok vydáte na letnú dovolenku? Ak radi cestujete po Slovenskej republike, pretože chcete podporiť našich hoteliérov aj iné firmy, alebo máte malé deti, s ktorými cestovanie do zahraničia zatiaľ odďaľujete, či ste seniori, ktorí sú radšej blízko domova, určite vás zaujme návšteva mesta Kremnica, ktorá má veľa čo ponúknuť.

Mestský hrad aj gotický kostol

Najskôr si nájdite pekné a vám na mieru zvolené ubytovanie Kremnica. Páčiť by sa vám mohlo ubytovanie Barbakan, čo sú moderné apartmány, ktoré sa nachádzajú v budove, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Ak chcete ubytovanie s možnosťou stravovania, využite služieb Soler Pensionu, ktorý sa nachádza v pokojnej časti mesta Kremnica. Ubytovať sa tu môže celoročne až 14 osôb naraz.

Akonáhle budete ubytovaní, môžete sa pozrieť na rôzne zaujímavosti a krásy mesta. Jeho dominantou je mestský hrad, ktorého vznik je zaznamenaný do 13. – 15. storočia. Slúžil na úschovu vyťažených drahých kovov i mincí, a tak bol opevnený dvoma pásmi hradieb, ktoré boli v 19. storočí znížené kvôli ohrozeniu statiky. Hrad má svoju dominantu, ktorou je gotický kostol sv. Kataríny a ďalšia, tzv. Hodinová veža.

Pod hradom nájdete štvorcové Štefánikovo námestie s mnohými cennými meštianskymi domami. Dominantou námestia je barokový trojičný stĺp, ktorý bol vztýčený ako pocta obetiam moru, ktorý vyčíňal v roku 1710 a je považovaný za najkrajší stĺp na Slovensku tohto typu. Za jeho krásu môže miestny sochár D. I. Staneti a rakúsky sochár M. Vogerle.

Na námestí je aj budova mincovne, kedy so sprievodcom je dostupná historická časť mincovne, nová mincovňa, kde sa razia mince, je dnes vybavená zvláštnou galériou, odkiaľ návštevníci sledujú prebiehajúcu razbu a adjustáciu mincí.

Penzióny Kremnica na okraji mesta, alebo napríklad Krahule, Ráztočno a iné, vám budú spoľahlivou základňou, odkiaľ môžete spoznávať nielen Kremnicu, ale celé jej okolie aj vzdialenejšie mestá, ako napríklad Banskú Bystricu alebo Turčianske Teplice.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna