- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

V dnešnej uponáhľanej dobe má väčšina z nás časovo náročné a často stresujúce zamestnanie. Zachráni to pilulka?

Niekto sa dopuje kávou, iní vitamínovými preparátmi a ďalší sa snažia každý víkend hrať na medveďa a z pelechu vylezie len kvôli jedlu. A pretože v našej profesii tomu nie je inak, veľmi nás zaujímalo, aké výsledky majú tabletky dobrej nálady.

Najprv si povedzme, čo tento doplnok stravy obsahuje a čo sľubuje, že používa tento možno až trúfalý názov.

Hlavnými účinnými zložkami sú esenciálne aminokyseliny l-tryptofán a vitamín B6.

Vďaka týmto zložkám je prípravok odporúčaný jedincom, ktorí sú denne vystavení stresu, trpia úzkosťami, strachom či vnútorným nepokojom. Ďalej ľuďom, ktoré trápia problémy so zaspávaním a častým budením. Je odporúčaný aj ako doplnok pri odvykaní od fajčenia alebo pitia alkoholu.

A aká je naša skúsenosť?
Po otvorení krabičky na mne vykukli tablety optimistickej žltej farby a hneď som si ich spojila so smajlíkom, ktorý je na krabičke. Tabletky sú poťahované, a preto sa ľahko prehĺtajú, respektíve zapíjajú.

Očakávaný účinok sa dostavil asi po dvoch týždňoch, keď som sa cítila vyrovnanejšia, pokojnejšia a pred zaspaním sa mi v hlave nenaháňali neodbytné myšlienky na prácu, ktorú som zas nestihla a musím ju nutne riešiť nasledujúci deň. S čistou hlavou sa lepšie zaspáva aj pracuje.

Ako bonus počítam aj fakt, že som nemala nutkanie na prejedanie, ktoré bolo pravidelným vedľajším efektom stresu. A to je fajn, nie?

Manžel a deti si tiež všimli zmenu môjho správania a najkrajším dôkazom, že pilulka dobrej nálady funguje, bolo, keď mi malá dcérka povedala, že úsmev má na mňa najradšej.

Možno vás napadá, že tomu neveríte, že popísané zmeny vyvolal placebo efekt… moja odpoveď je, že aj keby to bol „len“ placebo efekt, tak funguje. Navyše, preparát nemá žiadne vedľajšie účinky, nie je návykový a aj preto ho s čistým svedomím odporúčam!

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna