- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Vaňa verzus sprchový kút

V závislosti od veľkosti kúpeľne sa často rozhodujete či dáte prednosť sprchovému kútu alebo vani. Každé z týchto riešení má svoje výhody aj nevýhody. Nemusíte sa vzdávať ani sprchy a ani vane. Môžete si užiť aj jedno aj druhé. Neviete ako?

Plusy a mínusy

Sprchový kút vám ušetrí veľa miesta v kúpeľni a sprchovaním ušetríte aj množstvo vody. Kúpeľ vo vani je zas výborným spôsobom relaxácie, ktorý si môžete dopriať po každom náročnom dni. Pokiaľ máte menšiu kúpeľňu rozhodne je lepší sprchový kút, ak ale máte miesto aj na vaňu môžete mať sprchový kút aj vaňu v jednom.

Vaňa so sprchou

Jednoducho stačí ak na stenu k vani primontujete aj sprchovú tyč a osadíte sprchu. Ak chcete získať miesto v kúpeľni vymeňte len vaňu za menšiu. Výhodou je ak vaňa obsahuje zároveň aj presklenú zástenu, ktorú môžete počas sprchovania zavrieť. Vďaka tomu nebude voda počas sprchovania fŕkať na podlahu.

Ak si zaobstaráte aj sety vaňových a sprchových batérií môžete opticky zladiť vaňu so sprchou.

Vaňu a aj sprchu môžete mať aj v prípade, keď si vymeníte vaňovú batériu sa batériu, na ktorú môžete namontovať aj sprchovú hadicu a sprchu. Jediné čo vás môže obmedzovať je nutnosť držať počas sprchovanie sprchu v ruke. Tento malý problém môžete vyriešiť pripevnením držiaka na sprchu na stenu. Táto investícia vás vyjde lacnejšie a je aj jednoduchšia. Odpadajú problémy s upevnením sprchovej tyče na stenu.

Dolaďte detaily

Výmena vaňovej batérie alebo namontovanie sprchového setu k vani môže narušiť celkový vzhľad kúpeľne. Obzrite sa po vodovodných batériách a vyberte batériu aj k umývadlu v kúpeľni. Zamerajte sa nie len na farbu ale aj štýl batérie.

Ak ste zmenili farbu batérií môžete k nim doladiť aj drobnosti, ktoré dajú kúpeľni jednotnejší vzhľad. Rúčky na skrinkách, háčiky na vešanie uterákov alebo poličky môžete vymeniť za také, ktoré budú vo farbe nových batérií.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna