- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Váš plnoautomatický kávovar vám pripraví espresso plné antioxidantov. Poznáte výhody či nevýhody antioxidantov?

Máte doma plnoautomatický kávovar alebo pákové kávovary a každý deň začínate šálkou lahodnej kávy? Potom je vaše telo plné antioxidantov. Sú prospešné pre telo?

Pochutnať si na dobrej kávičke sa v dnešnej dobe dá aj v pohodlí vášho domova. Najmä, ak doma disponujete kvalitným vybavením na prípravu kávy ako sú napríkladplnoautomatické kávovary čipákové kávovary.

Plnoautomatický kávovar De’Longhi vám dokáže pripraviť šálku lahodnej kávy stlačením jedného tlačidla. Napriek tomu, že káva je pripravovaná automaticky, kvalitné súčiastky a dokonalý proces prípravy vás prekvapí skutočne nadýchanou šálkou kávy. Podobne sú na tom aj kapsulové kávovary. V prípade, že si vás alchýmia prípravy kávy naozaj fascinuje, potom sú pre vás vhodnejšie pákové kávovary, kde máte celý proces prípravy vo vlastných rukách.

Či už preferujete jeden alebo druhý typ kávovaru, určite to svedčí o tom, že ste milovníkom dobrej a kvalitnej kávy. Okrem toho, že káva je pôžitok a forma odmeny a nabudenia, obsahuje aj antioxidanty, ktoré sú pre telo prospešné.

Antioxidanty v káve – sú naozaj prospešné?

Káva v sebe prirodzene obsahuje veľké množstvo antioxidantov. A pri správnom pražení sa tieto antioxidanty uvoľňujú. Ideálne je, ak sa káva praží na strednom a miernom stupni, vtedy si zachová to správne množstvo antioxidantov.

Na čo slúžia antioxidanty?

Antioxidanty si telo dokáže vyrobiť aj samo, ale aby dokázali dostatočne bojovať s voľnými radikálmi, je potrebné ich doplňovať. Práve káva ich obsahuje najviac, no nájdete ich aj v čučoriedkach či v zelenine.

Antioxidanty sú takzvanou armádou, ktorá nám pomáha s bojom proti voľným radikálom. Voľné radikály vznikajú pri procesoch ako je látková výmena či tvorba energie. Naviac negatívne voľné radikály prijímame aj vonkajšou formou. Napríklad potom ako prijmeme väčšie množstvo alkoholu, nezdravého jedla. Taktiež zvýšený počet voľných radikálov môže spôsobiť cigaretový dym, drogy či niektoré lieky.

Voľné radikály narážajú na steny buniek a postupne ničia membrány. Môžu spôsobovať zhubné nádory a podobne. A práve antioxidanty sa viažu na tieto voľné elektróny a zabraňujú vzniku negatívnych účinkov.

Je káva pre telo prospešná?

Ak vás po tejto problematike napadla otázka, je káva teda pre váš organizmus prospešná? Tak odpoveď je áno. Antioxidanty sú pre telo prospešné a pomáhajú vám bojovať so zákernými chorobami. Ale musíte brať ohľad na to, koľko kávy denne vypijete a akú kvalitnú kávu pijete.

Pre tých čo majú doma pákové kávovary alebo plnoautomatický kávovar je samozrejmosť piť čerstvo mletú kávu. Zrnková káva, ktorá je čerstvo pomletá obsahuje najviac prospešných látok a naviac aj najlepšie chutí.

Napriek tomu, že káva je svojim spôsobom zdravá, nemali by ste prekračovať dennú dávku. A to z toho dôvodu, že môže mať aj negatívne účinky na váš organizmus. Najčastejšie sa jedná o podráždenosť, bolesť hlavy ale aj svalov. Časté negatívne účinky sú nespavosť, zvýšená tvorba moču, zrýchlená srdcová činnosť, u citlivejších ľudí môže dôjsť k srdcovej arytmii alebo k zvýšeniu krvného tlaku.

Taktiež, ak to s kávou preženiete môžete nastať prekyselenie vášho organizmu či žalúdočné problémy.

Káva je pre váš organizmus jednoznačne prospešná, najmä ak pijete kvalitnú kávu. Ideálne je, aby pôvod kávy bol známy a dôležitá je aj jej príprava. Kvalitné kávovary De’Longhi vám pripravia lahodnú a nadýchanú šálku kávy tou najlepšou možnou cestou ako si kávu doma viete pripraviť. Napriek tomu, že káva vám chutí, nemali by ste to s ňou preháňať, pretože jej blahodárne účinky sa môžu premeniť na tie negatívne.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna