- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Viete, ktoré super potraviny obsahujú mnoho proteínov a sú zároveň chutné?

Doslova základným kameňom pre naše telo je proteín. Vďaka nemu dochádza správnym spôsobom k rastu a obnove tkanív, pomáha k správnej funkcii imunitného systému, ale je dôležitý aj pri regulácii chuti na sladké – je dobré používať proteín na chudnutie.

Nachádza sa ako v bežnej strave, pričom k najznámejším patria asi mäso alebo vajce, tak existujú aj špeciálne vyrábané výživové doplnky, ktoré obsahujú len proteín, alebo sú v doplnku stravy spolu s ďalšími vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami. Sú ale aj super potraviny, ktoré sú lahodné a doplnia ako proteín, tak vás výborne zasýtia.

Potraviny plné proteínu, ktoré vám zachutia

Aby ste boli od rána svieži a „naštartovaní“, môžete zvoliť ryžový proteín. Je obsiahnutý v chutných raňajkových kašiach, ktoré sú 100% prírodné a chutia výborne ženám aj mužom. Nielenže potešia chuťové bunky, ale zlepšia vám ráno, budete sa tešiť na raňajky a z postele sa vám bude vstávať ľahšie. Na výber je z niekoľkých príchutí, napr. banán a čokoláda, čučoriedka, červené ovocie… Záleží len na tom, ktoré ovocie máte najradšej.

Radi si doprajete čokoládový krém, ktorý si natriete na rožok, toast alebo si dáte lyžičku, dve len tak do úst, keď sa chcete odmeniť, spraviť si náladu alebo doplniť energiu? Potom vedzte, že aj proteínový krém z lieskových orechov s čokoládou môže byť súčasťou vášho jedálnička. Je plný bielkovín, vhodný aj pre vegánov, je bez cukru a chutí výborne.

Rýchlou a kvalitnou desiatou vám môže byť proteínová tyčinka. Aj tu možno nájsť mnohé príchute tak, aby si vybral milovník orechov, čokolády alebo napríklad ovocia. Takéto tyčinky môžu byť obohatené aj o kolagén prospešný pre kĺby a pokožku, vlákninu atď.

Sledujte zloženie proteínových potravín

Aj pri zdravých potravinách je dobré pozerať sa na obsah cukru, tuku, na pridané látky, arómy, farbivá atď. V ideálnom prípade by malo byť zloženie čo najprírodnejšie. Sú aj proteínové potraviny, ktoré sú vyrábané pre osoby s intoleranciou na laktózu či už pro spomínaných vegánov.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna