- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Vyberáme posteľné obliečky na zimu – aký zvoliť materiál?

Možno si občas lámete hlavu, aké vybrať posteľné prádlo pre chladné a zimné počasie. Kto by neocenil pekné, príjemné a kvalitné posteľné obliečky, ktoré navyše dobre zahrejú. V ponuke obchodov je nepreberné množstvo vzorov, farieb a materiálov. Pri výbere posteľného prádla máme tendenciu uprednostniť jeho vzhľad či vzory. Nemenej dôležitý je ale aj materiál, z ktorého je posteľné prádlo vyrobené, jeho životnosť a nároky na údržbu. Poradíme vám, ktoré materiály vás najviac zahrejú aj v tých najväčších mrazoch.

Klasická bavlna

Najčastejšie používané sú bavlnené posteľné obliečky. Bavlna však môže mať rôzne označenia, závisí to od spôsobu tkania vlákien – perkál, krep, flanel, damašok, satén, aj džersej. Bavlnené posteľné obliečky sa vyznačujú mäkkými vláknami, sú pružné, skvelo sajú pot, dobre hrejú a látka je dostatočne pevná. Znesú pranie aj pri vyšších teplotách, preto sú bavlnené posteľné obliečky vhodné aj pre detské posteľné prádlo. Ďalšími vlastnosťami bavlny je vysoká savosť, cenová dostupnosť a celoročné využitie. V zime sa takýmto obliečkam darí udržať stálu teplotu tela, zatiaľčo v lete dokážu príjemne schladiť.

Posteľné obliečky Möbelix

Möbelix leták prináša zákazníkom bohatý výber textílií do spálne, vrátane Möbelix obliečok. Prelistujte si Möbelix aktuálny leták a objavte Möbelix posteľné obliečky za výpredajové ceny. Online Möbelix leták, ktorý je aktuálny, nájdete aj s bohatou ponukou Möbelix posteľných obliečok, vhodných na zimu, na stránkach Kaufino.sk. Použité materiály sú buď prírodné alebo syntetické, pričom lepšie vlastnosti majú Möbelix obliečky z prírodných vlákien.

Obľúbené posteľné prádlo Ikea

Posteľné obliečky Ikea sú veľmi jemné a príjemné na dotyk, aby ste v nich mohli spať doslova ako v bavlnke. Ikea posteľné prádlo je vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu, ako napríklad udržateľná bavlna a lyocell. V predajni Ikea Bratislava nájdete širokú ponuku Ikea obliečok, ktoré sú v zľave. Ikea výpredaj je u zákazníkov veľmi obľúbený a Ikea posteľné prádlo obchod ponúka za neuveriteľne nízke ceny, už od 5,99 €. Ikea Bratislava je jediný obchod na Slovensku, no ak vás láka populárny Ikea výpredaj za najvýhodnejšie ceny, tovar si môžete nechať doručiť aj poštou, prípadne na výdajné miesto do Košíc.

Bavlnený satén

Tento materiál je na dotyk veľmi jemný a príjemný. Bavlnený satén je lesklý, hebký, ale aj dostatočne hrejivý. Dokonale sa dokáže prispôsobiť teplote tela a vonkajšieho prostredia, má teda výborné termoregulačné vlastnosti. Má pomerne dlhú životnosť, no jeho cena je o niečo vyššia. Čo sa týka údržby, je o trochu náročnejší a perie sa prevrátený naruby pri nižších teplotách. Môžete, no nemusíte ho žehliť, pretože je málo krčivý. 

Hrejivý flanel

Flanel je vyrobený zo 100 % bavlny. Je jemný ako klasická bavlna, ale v zime ho oceníte, pretože oveľa lepšie hreje. Tento materiál má tiež výbornú savosť a skvele izoluje teplo. Flanel je naozaj veľmi praktický: rýchlo schne a nie je potrebné ho žehliť. Pozor si však treba dávať na nižšiu životnosť a sklon k zrážanlivosti materiálu. Aby ste boli s flanelom čo najviac spokojní, vyberajte si produkty s vyššou gramážou. 

Mikroplyš

Posteľné obliečky z mikroplyšu pripomínajú svojimi vlastnosťami plyš. Plyšové mikrovlákno je vyrobené zo 100 % polyesteru. Mikroplyšové posteľné obliečky sú vysoko hrejivé, mäkké a príjemné na dotyk a najviac sa hodia do mrazivých zimných nocí. Perú sa na nižšom stupni teploty, rýchlo schnú a nie je potrebné ich žehliť. Drobnými nevýhodami sú nižšia priedušnosť materiálu a tiež menšia savosť, preto horšie odvádzajú pot z tela. 

Rady na záver

Pri výbere posteľného prádla dbajte aj na správny výber postele, roštu a matracu. Len tak budete mať zaistený pohodlný a plnohodnotný spánok bez bolesti chrbtice. V spálni sa snažte navodiť príjemnú a harmonickú atmosféru. Vyhnite sa ostrému bielemu svetlu a tiež výrazným farbám, ktoré môžu narušiť proces zaspávania. Uprednostnite tlmené svetlo a pastelové farby, mäkké a kvalitné materiály, ideálne s antialergickou úpravou. 

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna