- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Zaujímavé tipy na prácu, ktorú zvládnete aj popri rodičovskej dovolenke

Počas rodičovskej dovolenky nemusíte byť finančne odkázaný iba na rodičovský príspevok, prípadne príjem vášho partnera. Ak máte možnosť a čas popri starostlivosti o dieťa a domácnosť, môžete sa pokojne chopiť niektorých pracovných príležitostí. Vybrali sme také, ktoré sa z časového hľadiska dajú pomerne ľahko skĺbiť s ostatnými rodičovskými povinnosťami. 

Rodičovský príspevok je štátnou sociálnou dávkou a v prípade, že sa rozhodnete zamestnať, tak pokojne môžete a nemusíte si strážiť ani pracovný čas a ani výšku príjmu. Samotnú výšku rodičovského príspevku totiž vaše iné príjmy neovplyvnia. Je preto prirodzené, že popri rodičovskej si niektoré matky (či otcovia poberajúci rodičovské) hľadajú možnosti dodatočného zárobku, a to tak aby sa im popri takejto práci darilo stíhať doma aj všetko ostatné. Ak patríte medzi tých, ktorí by si popri poberaní rodičovskej dávky chceli privyrobiť, nasledujúce riadky vám poslúžia ako inšpirácia. 

Pustite sa do online podnikania

Existuje množstvo činností, ktorými si môžete zarobiť v online priestore a možno vás prekvapí, že mnohé úspešné e-shopy začali len ako malý projekt popri materskej či rodičovskej. Na začiatok budete potrebovať investovať pár sto eur, nechať si vytvoriť prehľadný eshop na mieru, zabezpečiť aspoň malé skladové zásoby a razom môžete pôsobiť ako online predajca tovaru, pre ktorý máte aj sami vášeň. 

Pochopiteľne, ešte skôr ako začnete predávať, budete potrebovať minimálne živnosť. Jej ohlásenie však relatívne ľahko zvládnete aj svojpomocne a s minimálnymi nákladmi. 

Venujte sa slobodnému povolaniu

V prípade, že si plánujete skúsiť podnikanie popri rodičovskej dovolenke, nemusíte sa obmedzovať iba na zakladanie e-shopu či pôsobenie v online priestore. Pokojne sa môžete venovať nejakej činnosti, pre ktorú ste možno mali vášeň ešte počas strednej školy, no nikdy ste sa neodvážili skúsiť si týmto spôsobom privyrobiť. Navyše, ak nosíte v hlave podnikateľskú víziu, práve počas rodičovskej dovolenky môžete počas voľných chvíľok začať na nich pracovať. Nezabudnite však, že aj s výkonom slobodného povolania je potrebné založiť si živnosť. 

Skúste prácu na zmeny

Ak pre vás podnikanie nie je to pravé, skúste sa poobzerať po pracovných príležitostiach na zmeny. V niektorých prípadoch sa totiž práve tento typ práce dá celkom dobre skĺbiť s ostatnými činnosťami okolo domácnosti a starostlivosti o dieťa, a to najmä vtedy, ak daná práca nebude fyzicky náročná. Zaujímavá môže byť napríklad práca ako krupiér v kasíne, pričom mnohé kasínové hry si môžete aj sami vyskúšať v Tipsport casino

Bývate pri hraniciach? Pozrite sa po príležitostiach u našich susedov!

Dobrou možnosťou uplatnenia „na rodičovskej“ je aj práca v prihraničných oblastiach. Pozrite si napríklad pracovné ponuky v Rakúsku a presvedčte sa, že za relatívne kratšiu dobu môžete zarobiť citeľne viac ako na Slovensku. Pochopiteľne, takéto riešenie má význam iba pre tých, ktorí bývajú blízko pri hraniciach. 

Foto: elements.envato.com

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna