- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

3 tipy ako vytvoriť relaxačnú záhradu

Mnoho ľudí z mesta, ktorí žijú vo výškových bytových domoch bez záhrady, často snívajú o vlastnej relaxačnej záhrade. Ak ste obdarení záhradným priestorom, ale nemáte ho ešte upravený či zariadený, tu je motivácia pre vás. Štúdie preukázali, že trávenie času vonku, môže zlepšiť vašu náladu a pomôcť vám bojovať proti úzkosti a depresii. Či už sa povaľujete vo svojej záhrade, navštevujete park, alebo dokonca len relaxujete v záhradke, už len 30 minút týždenne v takomto prostredí dokáže urobiť zázraky pre vaše duševné a emocionálne zdravie. Tu sú 3 jednoduché tipy, ako premeniť váš vonkajší priestor na vaše vlastné útočisko.

Vytvorte si kútik pre relaxáciu

Nemusí zaberať celý váš dvor, ale môžete si vytvoriť tiché a odľahlé zákutie len pre vás. Môžete začať výberom kríkov alebo stromov, aby ste si dopriali trochu súkromia. Do tohto kútika sa ideálne hodia záhradné hojdačky. Záhradné hojdačky môžu byť dokonca ozdobou každého vonkajšieho priestoru. Môžu pôsobiť ako stredobod spoločenskej udalosti pod holým nebom s priateľmi a rodinou alebo jednoducho len ako príjemné miesto na odpočinok, aby ste si užili krásne prírodné prostredie vašej záhrady.

Priestor na rodinu a priateľov

Najmä v lete, ale aj na jeseň často a radi trávime čas vonku so svojimi najbližšími. Preto je potrebné mať v záhrade miesto, kde ich môžete privítať a usadiť. Predstavte si priestor, ktorý je pohodlný, chránený pred slnkom a ponúka útechu. Toto vám poskytne záhradný altánok, v ktorom môžete tráviť čas bez toho, aby ste sa museli báť dažďových prehánok či vetra. Nezabudnite doň umiestniť pohodlné sedenie a gril na uhlie či drevo, na ktorom si budete pripravovať chutné pokrmy.

Tip: kúpte si do garáže kvalitný kompresor.

Osvetlenie

Pridanie správneho osvetlenia vám môže skutočne pomôcť relaxovať a vytvoriť dobrú náladu vo vašej záhrade. Solárne svetlá sú skutočne obľúbené, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a na prevádzku nepotrebujú elektrinu.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna