- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Ako podporiť zdravý žalúdok a tráviaci trakt?

Keď niečo nie je v poriadku

Správne fungovanie tráviaceho traktu je úzko spojené s obranyschopnosťou organizmu. Väčšina vášho imunitného systému sa totiž nachádza práve v tráviacom systéme. Čo teda robiť, aby ste podporili zdravie vášho žalúdka?

Bolesti brucha či žalúdka nie sú ničím neobvyklým, no ak sa opakujú často, je potrebné spozornieť a vyhľadať lekársku pomoc. Niekedy môžu kŕče v bruchu spôsobiť ťažké a mastné jedlá, veľké porcie alebo rýchla konzumácia stravy. V takomto prípade však tieto ťažkosti rýchlo doznejú a neopakujú sa.

Iným vážnejším faktorom, ktorý môže negatívne vplývať na trávenie a tráviacu sústavu, je stres. Medzi ďalšie závažné faktory zodpovedné za bolesti žalúdka patrí napríklad infekcia baktériou helikobaker.  Tá sa usádza na sliznici žalúdka alebo dvanástnika, ktoré oslabuje a spôsobuje celý rad vážnych ochorení. Pri zanedbaní liečby môže spomínaná baktéria zapríčiniť vznik žalúdočných vredov, gastritídy alebo rakoviny žalúdka.

Zdravé trávenie

Podráždený žalúdok príznaky neschováva a jasne dáva najavo, keď niečo nie je v poriadku. Niekedy je jednoduché zbaviť sa problémov s trávením, inokedy je cesta k zdraviu zložitejšia. Ak ale chcete podporiť správne fungovanie tráviaceho traktu, mali by ste si dopriať pravidelnú vyváženú stravu a častý pohyb. Okrem toho je vhodné vyhýbať sa stresovým situáciám.

Siahnuť však môžete aj po prírodných výživových doplnkoch, ktoré podporia správne trávenie a tvorbu črevnej mikroflóry. Jedným z takých doplnkov je aj Masticha active, ktorý okrem chioskej mastichy obsahuje aj probiotiká.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna