- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Ako si vybrať správne rodinné vozidlo?

Rodinné autá sú dlhodobo v hľadáčiku mužov i žien, ktorí majú deti. Potrebujú sa bezpečne, komfortne a úsporne presúvať nielen do školy, práce či na krúžky, ale zároveň si aspoň z času na čas dopriať spoločne strávené chvíle v historických centrách miest, na horách či pri mori.

Každá rodina má iné potreby a práve od nich sa odvíjajú požiadavky na osobný automobil. Ten sa stane novým členom rodiny a spoľahlivým parťákom v každodennom živote. Keďže výber rodinného auta je vo väčšine rodín veľkou udalosťou, je dôležité ujasniť si vopred, ktoré vozidlo bude tým pravým. Čo je dôležité?

Rodinné autá sú dostupné pre malé i veľké rodiny

Jedným z prvých kritérií, nad ktorým by ste sa mali zamyslieť pri výbere auta, je jeho veľkosť, odvíjajúca sa od počtu členov rodiny. Iné auto potrebuje rodina s jedným dieťaťom, iné päťčlenná rodina s veľkým psom.

Dobrou správou je, že aj moderné autá v menších rozmeroch poskytujú dostatok priestoru a pohodlia pre viacčlennú rodinu s deťmi. Okrem toho disponujú šikovnými vychytávkami uľahčujúcimi cestovanie malým deťom a ich rodičom. Napríklad nová Kia Ceed zaujme nielen športovým dizajnom, ale aj telematickými službami Kia Connect. Vďaka online funkcii rozpoznávania hlasu je hľadanie adresy detského lekára či zaujímavej detskej atrakcie s dvomi neposednými deťmi v detských sedačkách rýchle a jednoduché. 

Nevyhnutnosťou je zváženie účelu používania

Hľadáte najmä mestské rodinné auto na každodenné jazdenie do školy či práce s pohodlným parkovaním na obmedzenom priestore? Alebo patríte medzi vyznávačov slobodného spôsobu života, ktorí neustále niekam cestujú a potrebujú veľký batožinový priestor? Chodíte často do členitého terénu blízko hôr? To sú len niektoré z otázok, na ktoré potrebujete poznať odpoveď.

Modernéelektrické autá môžu byť pokojne z kategórie crossover alebo SUV. Crossovery preferujú rodiny s deťmi jazdiace v mestách a ľahšom teréne. SUV, alebo športovo-úžitkové vozidlo, je zárukou toho, že sa dostanú kamkoľvek. Výkonná štvorkolka Kia Sorento nenechá človeka nikdy v štichu. Uvedomujú si to aj európski spotrebitelia, pretože tretina všetkých áut predaných v Európe je práve z kategórie SUV.

Dôležitým kritériom je spotreba

Pri výbere moderného rodinného auta zohráva rolu i spotreba paliva. Aj keď je pravda, že výrobcovia sa snažia byť v tomto smere maximálne efektívni. Aktuálne už nie sú na výber len autá s naftovými a benzínovými motormi, ale aj elektrifikované vozidlá, teda elektrické autá, hybridy a plug-in hybridy.

Možností je v tomto smere neúrekom. Obľúbeným rodinným autom je napríklad Kia Sportage vyrábaná na Slovensku. Dostupná aj ako štvorkolka.

Zaujmú bezpečnostné prvky i výbava

Pre rodičov je bezpečnosť detí v aute jedným z kľúčových faktorov. Bezpečnosť ide ruka v ruke s komfortom. Pohodlie pri cestovaní na krátke a dlhé vzdialenosti znásobujú rôzne technické vymoženosti.

Pre automobily Kia je bezpečnosť na prvom mieste. S asistentom pri odbočovaní si môže byť každý vodič istý, že je jeho rodina viac v bezpečí. Inteligentný tempomat s podporou navigácie nielen udržiava nastavenú rýchlosť, ale aj vzdialenosť od auta idúceho pred ním. To sú len niektoré z predností inšpiratívneho auta Kia Sportage.

Nové, alebo jazdené?

Snom každého milovníka áut je mať nové auto. Niekedy však realita nepustí a kompromisom medzi bezpečným, komfortným a štýlovým štvorkolesovým spoločníkom je jazdené vozidlo.

Jazdené autá značky Kia sú preverené a v ponuke s balíčkom služieb, ktorý sa neodmieta. Jazdenky Kia majú menej ako 4 roky, najazdených pod 120 000 km a sú vo výbornom technickom stave. Aj na takéto autá sa vzťahuje záruka 3 až 6 rokov. Čo viac si môžete pre svoju rodinu želať?

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna