- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Barefoot topánky sú prínosom pre naše zdravie

To, aké nosíme topánky, nás ovplyvňuje viac, ako by sa mohlo zdať. Nevhodná obuv spôsobuje problémy s celým pohybovým aparátom, vedie k bolestiam hlavy, k migrénam aj k nepríjemným zmenám na chodidlách. Nevhodné nie sú len vysoké opätky, ale aj obuv s úzkou špičkou či tá, ktorá nedokáže nohám poskytnúť prirodzený pohyb. Riešením sú barefoot topánky.

Barefoot topánky sú obuvou, ktorá vie simulovať prirodzenú chôdzu bez obuvi. Súčasne je to však aj filozofia bližšieho prepojenia sa s prírodou a porozumenia samým sebe. Barefoot obuv nohy chráni, ale súčasne vďaka ultratenkej podrážke bez platformy, opätku, a akéhokoľvek anatomického tvarovania, a vďaka dostatočnej šírke, umožňuje nášmu pohybovému aparátu zažívať voľnosť a vrátiť sa k prirodzeným pohybovým vzorcom.

Vzorce pohybu vznikajú u každého jedinca už v rannom detstve

Ak sa chceme vyhnúť tým chybným, od ktorých si dieťa potom ťažko odvyká, či zabrániť nesprávnemu vývoju nohy a dokonca už prvým deformitám, je dobré už u detí začať s barefoot obuvou. Je to skutočne nutné? Určite!

Ak sa pozrieme na detskú nohu, deti sa väčšinou rodia so zdravými nožičkami. Šesť rokov na to však už do školy z 95 % nastupujú s poruchami pohybového aparátu, najčastejšie s plochou nohou. Ako je to možné, keď výrobcovia neustále hovoria o tom, že je ich obuv zdravou pre vývoj detskej nohy a dokonca má anatomickú vložku? O to práve ide. Nohe sa snažíme pomáhať viac než potrebuje.

Pre vývoj detskej nohy je najdôležitejšia prirodzenosť, vďaka ktorej sa potom sama správne vyvinie. Odporúča sa chôdza na boso, barefoot obuv, ale tiež je dôležité dávať detskej nohe správne impulzy. Tie získa napríklad pri chôdzi po rôznych povrchoch, ale aj striedaním chôdze po teplejšom a studenom povrchu. Vhodné je napríklad bosé chodenie po teplom koberci a studenej dlažbe.

Kde zohnať barefoot obuv?

Dostupnosť barefoot obuvi sa dnes našťastie zlepšila. Tú pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí potrebujú riešiť už existujúce problémy, ponúka e-shop Ekomarket.sk. Bolí vás hlava, trpíte migrénami, bolia vás kolená, bedrá, chrbtica, zdeformovali sa vám prsty či máte na nohách rôzne kožné výrastky, ev. zatiaľ „iba“ pravidelné otlaky? Vymeňte konvenčnú obuv za barefoot. Vyskúšajte napríklad ponožkotopánky Skinners. Ponúkajú sa v detskej verzii aj v tej pre dospelých.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna