- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Bozkávaním si odovzdávame lásku a cit

Desaťsekundová pusa znamená nielen to, že si pripadáte ako v nebi, ale aj to, že si s partnerom odovzdáte až osemdesiat miliónov baktérií, ktoré vedia zafungovať ako prírodné očkovanie. Pri vášnivom bozku zapojíte až 34 svalov a spálite okolo dvadsiatich kalórií. Pretože bozkávaním priemerne strávime až dva týždne života, určite vás poteší, že pri týchto milých partnerských chvíľkach tvrdo driete aj na svojom zdraví.

Tréning srdca a chudnutie
Za poriadne bozkávacie scény vo filmoch by mali herci produkciu platiť ako za hodinu v posilňovni. Môžu si tak totiž skvele posilniť fyzickú kondíciu. Ak sa bozkávame naplno, srdce bije asi 110 krát za minútu, zatiaľ čo bežný kľudový tep je medzi 70 a 80 tepmi. Fit sa po bozkávaní cítime aj vďaka zvýšenému prísunu kyslíka. Počas bozkávania sa nadýchujeme až trikrát rýchlejšie a intenzívne tak posilňujeme pľúca. S nadsadením možno povedať, že kto sa viac bozkáva, lepšie dýcha aj pri behu. A tým športové pozitíva nekončia: bozkávaním sa dá spaľovať kalórie. Stačí teda okolo desiatich poriadnych bozkov a nemusíte si už vyčítať čokoládovú tyčinku.

Imunita a dokonalé zuby
Sliny, ktoré pri bozkávaní produkujeme, stimulujú imunitu a vedia skvele ochrániť chrup a zamedziť vzniku zubného kazu. Bozkávanie zlepšuje okrem nálady aj stav ústnej dutiny, povzbudzuje tvorbu slín, ktoré obsahujú vápnik a fosfor, a tak si našu zubnú sklovinu chránime pred vznikom zubného kazu. „Sliny obsahujú okrem iného aj látky, ktoré dokážu urýchliť hojenie rán,“ vysvetľuje MUDr. Michal Karas zo spoločnosti Herbadent. Len bozkávať sa však nestačí. Je potrebné dbať na starostlivú hygienu. Jednotkou v starostlivosti o chrup sú bylinné prípravky, ktoré nespôsobujú alergické reakcie a sú účinné. Taká je HERBADENT® HOMEO, bylinná zubná pasta, ktorá neobsahuje fluór ani mentol. Hlavnú účinnú zložku gélovej zubnej pasty HERBADENT® HOMEO tvorí extrakt zo 7 bylín pre zdravé ďasná: repík lekársky, harmanček pravý, šalvia lekársku, nátržník, ženšen, klinček a fenikel. Byliny majú jedinečný pozitívny vplyv na zdravie ďasien, na potlačenie krvácania a miernia zubné zápaly aj príznaky paradentózy. Silice klinčekov a feniklu pôsobia antisepticky a zlepšujú dych, ženšenový extrakt zvyšuje vitalitu a regeneráciu ďasien.

HERBADENT® HOMEO, bylinná zubná pasta

Antistresová terapia a hladká pokožka
Počas bozkávania organizmus razom funguje ako malé chemické laboratórium. Telo vyplavuje fenylethylamín a serotonín, hormón šťastia a dobrej nálady a naopak aktiváciou neuropeptidov postaví účinnú hrádzu proti vyplavovaniu stresového hormónu kortizónu. Zvyšuje sa aj produkcia pohlavných hormónov a vďaka intenzívnemu zapojeniu množstva svalov rastie aj napätie pleti na tvári a na krku – podporuje sa tak prekrvenie kože a pravdepodobne nie je na svete účinnejšia prevencia vzniku vrások ako je táto kombinácia.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna