- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Drevníky ako účelná príprava na zimu

Kúrenie drevom je v súčasnosti využívané u širokej verejnosti. Je zrejmé, že navlhnuté polená horia len veľmi ťažko a preto je vhodné ich ochrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Ako účinné riešenie sa ponúka zaobstaranie kvalitného drevníka. Čím sú špecifické drevníky a aký je ich primárny význam?

Drevníky a ich hlavné výhody

Počas chladných mesiacov používa viacero ľudí na vykurovanie svojho domu alebo jeho časti krb a kachle. Aby palivové drevo ostalo udržiavané v dobrom stave, je potrebné uchovávať ho v suchu. Vlhké polená totiž spôsobujú nízku výhrevnosť, príliš dymivý a krátko horiaci oheň. Solídne drevníky chránia drevo pred dažďom, snehom a tak je vždy pripravené na efektívny proces kúrenia. Keď palivové drevo leží priamo na zemi, vlhkosť má potenciál vytvoriť hnilobu na spodných radoch. Vďaka pevnému betónovému základu, postavenému pod dohľadom odborníkov sa však nemusíte obávať vzniku plesní a hniloby. Okrem toho, otvorená predná časť umožňuje prúdenie vzduchu, čo zvyšuje ochranu pred spomínanou vlhkosťou. Bez toho, aby zaberal veľa miesta Vám poslúži na uskladnenie dreva, náradia alebo čohokoľvek iného.

Nepriateľ dreva v podobe vlhkosti

Vedeli ste, že palivové drevo je najlepšie zaobstarať najneskôr do konca mája? Hoci nie všetci toto odporúčanie dodržiavajú, v skutočnosti má svoje opodstatnenie. Drevo zvyčajne potrebuje aspoň šesť mesiacov na to, aby dôkladne vyschlo a cez zimu poskytlo účinný oheň. Zvážte predčasné zadováženie dreva, aby bolo pripravené na použitie ešte pred prvým úderom zimy. Otázka vlhkosti dreva je dôležitá – jej úroveň v dreve ovplyvňuje tepelný výkon a celkovú účinnosť samotného ohňa.

Keď sa stromy vyrúbu, sú plné vlhkosti – môže za to ich koreňový systém, ktorý ďalej prenáša vlhkosť až k listom. Každý typ stromu je iný a preto aj proces sušenia prebieha rozdielne. Drevníky však podporujú ochranu dreva pred nepriaznivým počasím a vytvárajú priestor pre „ničím nerušené“ sušenie. Dubové a iné tvrdšie dreviny niekedy potrebujú aj sedem mesiacov na správne vysušenie. Na druhú stranu taký jaseň sa suší pomerne rýchlo. Kvalitné drevníky sú navrhnuté a skonštruované tak, aby poskytovali palivovému drevu presne to, čo potrebuje. Obsahujú lamely po stranách a tak umožňujú drevu maximálne dýchanie. Nasmerujte ich na slnečnú stranu, aby svetlo prispelo k rovnomernému vysušeniu všetkých polien. V konečnom dôsledku môžeme tvrdiť, že drevníky zvyšujú efektívnosť procesu sušenia palivového dreva a zároveň prispievajú k estetickému vzhľadu Vašej záhrady.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna