- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

INŠPIRÁCIA: AKÉ SÚ TRENDY V INTERIÉROCH NA ZIMU 2021?

Každé ročné obdobie si žiada svoje. Jeseň je tu so všetkým všade a čoskoro sa prehupne v zimu. Z interiérov sa vytrácajú žiarivé letné farby. Je potrebné prezliecť vankúše a zmeniť dekorácie. Ukážeme vám, aké sú hlavné trendy záveru tohto roku.

Prostredie, v ktorom sme, má dosť zásadný vplyv na to, ako sa cítime. Jeseň nastúpila v plnej sile, čo znamená, že budeme zase viac času tráviť doma. Nemusí to byť ale úplne zlé. Len si to predstavte: kresielko, dobrý čaj, sviečka a pekná kniha alebo obľúbený seriál. Doma môže byť pekne, keď si to pekné urobíte.

VYVETREJTE Z INTERIÉRU LETO
Leto bolo krásne, plné farieb a slnka. Lenže je čas na zmenu. Preto odstráňte z interiéru všetko, čo evokuje diaľky, more a cestovanie. Dobre, nemusíte úplne všetko, ale je na čase nahradiť mušličky a kamienky rýdzo zimnou dekoráciou. Interiéru pristanú tiež zemitejšie farby a nie jasavá žltá. Hoci, ak ju milujete…

Tohtoročná zimná sezóna bude priať hlavne prírodným materiálom a zemitejším tónom, ktoré dodávajú každému interiéru pocit tepla a pohody. Na druhú stranu, trendy sú veľmi doširoka rozkročené, takže sa nebráňte tomu, čo je vám sympatické a po čom skutočne túžite.

HLAVNÉ TRENDY V BÝVANÍ
Ten, kto túži po novinkách, bude mať rozhodne z čoho vyberať. „Jemné a tlmené tóny interiérových konceptov Come Over a Get Ready pohladia dušu každého milovníka jednoduchosti. Odvážnejšie povahy nájdu inšpiráciu v modernom štýle The Dark Side, ktorý v sebe prepája večnú klasiku s modernou rafinovanosťou. Pre všetkých novátorov, ktorí objavujú krásu v netradičných a výrazných akcentoch, je ako stvorený eklektický štýl Express Yourself. Je stelesnením individuálneho prístupu k dizajnu,“ uvádza Tadeáš Tenkl, odborník zo Sveta bývania v projektových marketoch Hornbach.

Poďme sa na jednotlivé pojmy pozrieť detailnejšie.

COME OVER
Tento trend vyzdvihuje prírodné materiály, teplé a zemité tóny. Ak po nich túžite, kúpte si koberčeky z juty alebo iných prírodných materiálov, rozhodne siahnite po drevenom nábytku alebo aspoň doplnkoch z dreva. Z dekorácií si vyberajte jednoduché veci, veľký comeback oslavuje napríklad suché trávy naaranžované v celkom jednoduchej váhe.

GET READY
Pokiaľ je vonku škaredo, túžime po mäkkej náruči domova. Preto siahnite po textile, nebojte sa napríklad zamatu. Ak ste skôr romantickej povahy, budú vám vyhovovať príjemné odtiene ružovej alebo bordovej. Get Ready potom kladie dôraz na útulnosť dreva av kombinácii so svetlými tónmi vytvára vzdušnú atmosféru, ktorá očarí. Minimalistické a jednoduché tvary je možné vrstviť rôznymi textúrami materiálov.

THE DARK SIDE
Dizajnový štýl The Dark Side potom zaujme všetkých, ktorí túžia po vznešenosti a vecnosti. Kombinuje prírodné a mäkké materiály. Otvorene priznáva inšpiráciu veľkými industriálnymi priestormi s odhalenými tehlovými múrmi. Surové elementy idú ruka v ruke s luxusnými mosadznými akcentmi. „Atmosféru dotvárajú premyslené detaily ako Edisonove žiarivky či klietkové lampy, ktoré sú trendy a odvážne,“ dodáva Tadeáš Tenkl.

NEBOJTE SA KONTRASTU
Hlavné slovo majú vedľa prírodných materiálov, ako je drevo a niektoré textílie, aj kov a sklo. Dokonca sa vo veľkom navracia rôzne kovové detaily a dizajnové prvky. Kombinujte ich práve so sklom. Príkladom sú háčiky na zavesenie kabátov v predsieni a celkom jednoduché zrkadlo, ktoré môže mať klasický oválny tvar.

Veľkým hitom je kontrast, ktorý vytvoríte kombináciou svetlých a tmavých farieb alebo na prvý pohľad nesúrodých materiálov. Znovu sa navracia ratan, ktorý evokuje dávnejšie doby a romantiku. Nebojte sa ale napríklad vedľa ratanového kresla postaviť moderný kovový stolík. Opäť docielite nečakaný kontrastný efekt.

SUŠENÉ KVETY A ĎALŠIE OZDOBY
Už sme sa zmienili, že sa do interiérov vracajú sušené kvety a trávy. Ak vám umierali izbové kvety jedna za druhou, je to možno vec, ku ktorej sa radi vrátite. Stačí ich len jednoducho vložiť do vázy alebo inej nádoby.

K dlhým večerom potom patria aj svetielka. Chybu rozhodne neurobíte so svetelnými reťazami, lampičkami a sviečkami. Potom už stačí iba uvariť ten čaj a odpočívať.


Pekné bytové doplnky dokážu rozveseliť váš interiér. Venujte výberu dostatok času a z dekorácií máte radosť.


Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna