- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Minimalistický štýl v bytovom dizajne

Minimalizmus je o zachovaní jednoduchého, prehľadného priestoru a zvýraznení atraktívnych architektonických prvkov. Paleta farieb  je väčšinou monochromatická a farba sa používa ako akcent. Preto sú steny vo väčšine prípadov v bielej farbe, poprípade ich zdobia jednofarebné tapety alebo obraz.

Forma a funkčnosť

Minimalistické príbytky určite nie sú preplnené nábytkom, a preto kusy, ktoré sa  v nich nachádzajú, musia byť viacúčelové. Kúsky nábytku, ktoré majú skrytý úložný priestor a sú viacúčelové, sú kľúčom k minimalistickému dizajnu. Tieto typy kusov umožňujú, aby bol v priestore menší objem a správne skryli všetky ďalšie predmety alebo neporiadok. Osmany s úložným priestorom s vekom poskytujú vynikajúce možnosti sedenia pre hostí a zároveň slúžia ako príručné stolíky alebo podnožky. Medzitým môžete dovnútra uložiť prikrývky a deky. Interiéroví dizajnéri  oceňujú aj konzolové stolíky, ktoré sa dajú ľahko zmeniť na písacie stoly.

Dizajn musí byť jasný a jednoduchý, ale nie nudný. Práve tu je použitie svetla, tvaru a krásnych materiálov také podstatné. Pri minimalistickom štýle sú dôležité aj podlahové krytiny, ktoré by mali byť  v ideálnom prípade v čistých líniách a v svetlých odtieňoch. Môžete tiež zvoliť  jednoduché, hladké koberce či behúne koberce.

Výhody minimalistického priestoru pre majiteľov domov

Myšlienka prehľadného a čistého priestoru je skutočným hnacím motorom minimalistického hnutia. Ak sa nad tým zamyslíme, zistíme, že k svojmu bytiu nepotrebujeme toľko vecí. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko pohoviek v obývačke potrebujete alebo koľko stoličiek či kresiel je nutné doma mať? Potrebujete vôbec zavesiť obrazy na steny alebo inštalovať tapety? Koľko drobností skutočne potrebujeme na našom konferenčnom stolíku alebo policiach? V skutočnosti potrebujeme funkčnosť a praktickosť, ktoré sa prelínajú bez zbytočných ozdôb.

Kľúčom k minimalistickému dizajnu je, aby priestor pôsobil čisto a usporiadane a nebol zaprataný príliš veľkým množstvom nábytku, doplnkov a farieb, ktoré sa navzájom nedoplňujú a nespájajú. Tvary by mali byť celkom nekomplikované a farby a textúry by sa mali harmonicky dopĺňať. Cieľom je dosiahnuť čistý, vzdušný a sofistikovaný priestor, ktorý bude dokonale funkčný a harmonický a ponúkne pokoj pre oči aj dušu.


Hľadáte kvalitné spotrebiče do bytu? Pozrite sa na ponuku najlepších chladničiek a vyberte si tú pravú ešte dnes.


Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna