- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Nie ste spokojní so stavom svojich vlasov?

Či už je dôvodom Vašej nespokojnosti nadmerné padanie, rednutie, mastenie, lupiny, alebo poničenie vlasov vplyvom nešetrných chemických zákrokov, odporúčame Vám podstúpiť trichologické vyšetrenie.

Čo je to trichológia
Čo je to trichológia? Trichológia je špecializovaný vedný odbor, ktorý vznikol spojením dermatológie (kožného lekárstva) a kozmetických odborov, zaoberajúce sa zdravím a krásou vlasov. Pokiaľ nie ste spokojní so stavom svojich vlasov, odborníci z odboru trichológie takzvaní trichológovia, sú tu preto, aby prispeli k jeho zlepšeniu. Základným krokom nutným pre riešenie problémov s vlasmi je trichologické vyšetrenie.

Trichologické vyšetrenie
Trichologické vyšetrenie vlasov a vlasovej pokožky sa vykonáva v trichologickej poradni, trvá 60 až 90 minút a je úplne bezbolestné. Počas vyšetrenia sa pomocou mikroskopickej trichokamery skúma najprv vlasová pokožka a potom niekoľko vytrhnutých vlasov. Vďaka tomuto vyšetreniu trichológ zistí pravú príčinu problémov s vlasmi. Na základe toho odporučí klientovi vhodný postup a riešenie na obnovu zdravých vlasov a vlasovej pokožky, to samozrejme ide ruka v ruke s odporúčaním kozmetických prípravkov, stravovacích návykov a pod.

Pohovor pred vyšetrením
A ako trichologické vyšetrenie prebieha krok za krokom? Najprv klient podstúpi pohovor, v rámci ktorého trichologička preskúma aktuálny stav vlasov. Dôležitou súčasťou pohovoru je osobná anamnéza (kedy sa špecialistka pýta na zdravotný stav, prekonané choroby klienta a genetický predpoklad pre konkrétny vlasový problém), ale tiež zisťuje stravovacie návyky, pitný režim, používané kozmetické prípravky a ďalšie relevantné informácie.

Ako samotné vyšetrenie prebieha
Po vstupnom pohovore prichádza na rad samotné vyšetrenie, kedy tricholožka pomocou brušiek prstov vykoná test vlasovej pokožky vrátane jej pružnosti a pevnosti. Následne pokožku vyšetrí mikroskopickou trichokamerou, vytrhne klientovi vlas tak, aby mohla vyšetriť vlasovú cibuľku aj stvol (maximálne 2-4 vlasy), zaistí fotografa ako pokožky tak vlasov. Tieto fotografie slúžia na porovnanie výsledkov v priebehu trichologickej liečby. Výsledky z vyšetrenia sú vyhodnotené pomocou trichogramu a potom prezentované klientovi.

Trichologické vyšetrenie

Vlasová kúra „šitá na mieru“
Následne je klientovi odporúčaná trichologická vlasová kúra, ktorá je zostavená podľa zistených informácií vždy presne podľa konkrétneho problému každému klientovi „na mieru“. (Súčasťou odporúčania je vysvetlenie doby používania a očakávaných výsledkov. V závislosti od stavu vlasov môže trichologička ponúknuť ambulantnú aplikáciu prípravkov, toto sa však týka iba prípravkov z vyšších trichologických radov Glycosan, Kenogen a Stemcell Therapy). Na kontrolné trichologické vyšetrenie je vhodné sa dostaviť v rozmedzí 4-6 týždňov po začiatku používania vlasovej kúry. Trichologické centrum Clinical Hair&Health odporúča svojim klientom trichologické prípravky radov Clinical derm, Glycosan, Kenogen, Stemcell Therapy, Detoxi ai.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna