- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Pravidlá pri nosení modernej kabelky

Keď už hovoríme o móde doplnkov, musíte si uvedomiť, že príťažlivosť nespočíva len vo výbere kvalitnej a štýlovej kabelky v internetovom obchode KatrinFashion. Je dôležité dodržiavať spôsob použitia. Poznajúc etiketu nosenia kabeliek o sebe zanechávame len pozitívny dojem. O tom, ako vyzerať žensky a dôstojne, hovoríme v tomto článku.

Tradícia nosenia kabeliek

Naši predkovia zaobchádzali s každodennými predmetmi s veľkou pozornosťou. Pred príchodom moderných doplnkov – tašiek a peňaženiek, ľudia ukrývali osobné cennosti v tajných vreckách alebo vrecúškach, ktoré sa priväzovali na opasok pod oblečením, aby sa vyhli lúpeži alebo strate. To bol dôvod vzniku znakov, ktorých význam moderný človek niekedy vníma s nepochopením, ale dajú sa vysvetliť pomocou jednoduchej logiky.

1. Neklaďte tašku na zem

Avoski mal nielen praktický, ale aj symbolický význam – miesto, kde sa uchovávali financie a úspory. Kladenie na zem alebo na podlahu sa považovalo za zlé znamenie – príčinu chudoby a nešťastia. A zlodej, ktorý využil príležitosť, mohol tašku ľahko ukradnúť. Podvedomý strach zo straty peňazí a zlyhania pripomína modernému človeku, že podlaha nie je miesto pre tašku. Minimálne z hygienických a praktických dôvodov. Podlaha je najšpinavšie miesto v priestore. Príslušenstvo môže byť znečistené alebo poškodené. Preto sa podľa pravidiel etikety ukladajú tašky na policu alebo špeciálny otoman, zavesený na operadle stoličky.

2. Stôl nie je najlepšie miesto na tašku

Bez ohľadu na to, koľko vaša kabelka stojí, neodporúča sa dávať ju na stôl. Najmä ten, kde by malo byť jedlo. Taška je doplnok, ktorý počas dňa prichádza do kontaktu s rôznymi povrchmi. Po prvé, nie je to hygienické a po druhé, nie je to podľa pravidiel etikety. Rovnako je neprijateľné dávať si tašku za chrbát alebo na kolená.

3. Pomocné príslušenstvo

Ak to podmienky, veľkosť kabelky a priestor dovoľujú, možno použiť osobný doplnok, prenosný hák. Hlavná vec je, že vaša taška nezasahuje do práce personálu a hostí. Tento problém dnes rieši väčšina verejných inštitúcií – ponúka otoman, špeciálnu stoličku či háčik na tašku.

4. Nenapchajte si tašku na maximum

Je dôležité pamätať na limity priestrannosti. Ak špecifiká vašej práce zahŕňajú nosenie počítača, tabletu, pôsobivého množstva dokumentov, pozrite sa bližšie na portfólio, ktoré by vyhovovalo vášmu štýlu. Je celkom prijateľné nosiť súčasne malú kabelku a elegantný kufrík, kde je všetko na svojom mieste. Uistite sa, že sa zips alebo spona na taške/aktovke voľne zapína.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna