- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

S kobercom nielen ušetríte za energie: Aké ďalšie výhody má?

Koberec je medzi spotrebiteľmi stále obľúbenou podlahovou krytinou, ktorá má mnoho výhod. Ktoré sú tie zásadné?

Koberec vie hriať a izoluje hluk

V konkurencii vinylu, laminátu, parkiet a ďalších moderných materiálov to má koberec dnes trochu zložité. Avšak stále si zaslúži vašu pozornosť. Jeho útulnosť totiž len tak niečo nenahradí. V interiéri vytvára veľmi príjemnú atmosféru. Objektívne má výhodu v značnej hrejivosti.

V poslednej dobe sú práve koberce stále častejšie doporučované ako alternatíva, ktorá nám pomôže ušetriť nemalé výdavky. Ak o pár stupňov znížime teplotu v miestnosti, ušetríme, čo pocítime v dobrom na účte za energie. Ak budeme na podlahe mať zároveň koberec, nemusí pritom týmto rozhodnutím utrpieť náš tepelný komfort. Zima od nôh nám zaručene nebude. Podľa dostupných prepočtov vie táto podlahová krytina udržať v miestnosti dokonca až 25% tepla.

Ruka v ruke s tepelnou izoláciou kráča rozhodne tá hluková. Najmä v bytových domoch to oceníte nielen vy, ale aj vaši susedia. Preto koberec predstavuje výhodnú alternatívu napríklad do detskej izby.

Koberce miestnostiam pristanú a vyhovujú aj alergikom

Mnoho ľudí neoprávnene pocit, že v ňom sa po niekoľkých rokoch „nazbiera“ impozantná zbierka roztočov, prachu a ďalších dráždivých látok. Považujú ho tak za čosi nezdravé, čo môže ublížiť nielen deťom, ale aj alergikom a ďalším citlivým osobám. V skutočnosti bola v miestnostiach s kobercami znamená dokonca o 50 % nižšia koncentrácia jemných prachových častíc v porovnaní s klasickou tvrdou podlahou.

Čo je naopak vlastnosť výhodná. A ani alergik sa nemusí myšlienky na to súčasť interiéru vyložene vzdať. Dnes už existujú navyše špeciálne prevedenia určené priamo pre nich.

Ostatne definitívne tento typ podlahovej krytiny zavrhnúť by bola škoda. Koberce sú totiž v neposlednom rade mimoriadne estetické. S pestrou škálou dostupných vzorov a farieb jednoznačne ponúknu okrem funkčných vlastností aj potechu oka. Zaujímavé koberce do obývačky nájdete na webe Krasné Koberce.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna