- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

TOP 5 dôvodov prečo zaradiť do jedálnička brusnice

Brusnica je známa predovšetkým priaznivými účinkami na močové cesty. Tieto nenápadnú bobule toho ale v sebe ukrývajú omnoho viac.

1. Imunita a obranyschopnosť

Brusnice sú bohatým zdrojom vitamínu C. Ich pravidelnou konzumáciou tak môžete podporiť imunitný systém a obranyschopnosť vášho organizmu a predísť tak mnohým ochoreniam. Okrem toho obsahujú tieto bobule i antioxidanty, ktoré chránia telo pred oxidačným stresom a celým radom nepríjemných ochorení.

2. Zdravé srdce

Brusnice vďaka svojmu zloženiu pôsobia preventívne proti vzniku srdcovocievnych ochorení. Obsahujú totižto minerály a enzýmy, ktoré prirodzene znižujú hladinu LDL cholesterolu. Okrem toho stabilizujú srdečný tep.

3. Krása

Okrem priaznivých účinkov na zdravie, majú brusnice vplyv i na vzhľad. Vápnik obsiahnutý v brusniciach posilňuje nielen kosti a zuby, ale i nechty. Vďaka antiseptickým vlastnostiam pomáhajú aj pri liečbe akné. S vyrážkami účinne bojuje antioxidant resveratrol, ktorý obsahuje brusnicová šťava.

V neposlednom rade vám pravidelná konzumácia brusníc môže pomôcť aj s chudnutím. Brusnice nielen prečisťujú organizmus ale podporujú i zdravé trávenie a metabolizmus.

4. Zbohom infekcie močových ciest

V štvrtom bode sa dostávame k tomu, čím je brusnica známa aj medzi širokou verejnosťou a síce priaznivým vplyvom na zdravie močových ciest. Brusnica pôsobí dezinfekčne a vďaka kyseline citrónovej a iným živinám pomáha čistiť močové cesty. Vyplavuje baktérie a zabraňuje aby sa usádzali v močovom trakte.

Brusnice vo všeobecnosti podporujú tvorbu moču a pravidelné vyprázdňovanie a znižujú riziko vzniku bličkových kameňov.

5.Chuť

Bobule brusnice majú mnoho priaznivých účinkov na zdravie a celkovú pohodu vášho organizmu. Veľkým plusom ale ostáva aj fakt, že skvelo chutia a príjemne osviežia akékoľvek jedlo. Vychutnať si ich môžete sušené, lyofilizované, alebo v podobe bio šťavy. Skvelým spôsob ako si ich vychutnať je i vo forme vločiek s vysokým obsahom vlákniny.

Je len na vás, akým spôsobom ich zradíte do vášho jedálnička. Skúste ich skombinovať s rannými kašami alebo jogurtami, alebo ako súčasť sviežich šalátov a užívajte si ich priaznivý vplyv na vaše zdravie.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna