- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

VIANOČNÁ VÝZDOBA NA POSLEDNEJ CHVÍLI? TOTO MÁTE HNEĎ HOTOVÉ

Advent je v plnom prúde a vaša domácnosť vyzerá ako by sa nechumelilo? Nestihli ste ešte ani naaranžovať vetvičky do vázy? Ukážeme vám, ako si počas jedného popoludnia vyzdobiť byt z toho, čo máte doma alebo pre čo si dobehnete na záhradu.

Pokiaľ práve nepatríte k ľuďom, ktorí sledujú trendy a musia mať vianočnú výzdobu ako zo žurnálu, budú sa vám naše tipy páčiť. Sú jednoduché. Sú lacné. Sú nápadité. Nepotrebujete nič zháňať, nemusíte vyberať žiadne ozdôbky v obchodoch alebo sa tlačiť pri stánkoch a uzmout tú najlepšiu dekoráciu. Vyrobíte si ju totiž sami.

VOŇAVÉ VETVO A VETVIČKY
Na záhrade sa toho nájde! Okolo 4. decembra strihnite barborku – vetvičku z ovocných stromov, najlepšie z čerešne. Naaranžujte ju do vázy. O Štedrom dni by mala vykvitnúť. Nastrihajte si aj vetvičky zo vždyzelených kríkov. Alebo z ihličnanov. Stačí ich potom len naaranžovať do peknej nádoby. Vôňa ihličia sama o sebe evokuje vianočné sviatky. A to úplne stačí.

SVETIELKA A SVIETIDLÁ
K Vianociam bezpochyby patria svetielka. Niekde určite máte svetelné reťaze. Tak ich vyberte a rozveste ich na okne alebo nad stolom. Vytvoríte tak elegantnú a pôsobivú vianočnú dekoráciu. Okrem toho príde vhod aj sviečka. Stačí vziať jednoduchú nádobu, naaranžovať do nej mach, pridať sviečku – a je to.

Pôsobivý a rýchly svietnik vyrobíte aj z pohárov na víno. Stačí ich otočiť kalichom dole. Pod sklo naaranžovať ozdoby, šišky alebo iné prírodniny. Na podstavec, na ktorom poháre normálne stoja, potom dajte sviečku. Takáto výzdoba vianočného stola bude dokonalá.

VYSTRIEHNITE OZDOBY Z PAPIERA
Pripadajú vám okná veľmi holé? Tak vezmite biely kancelársky papier a vystrihajte hviezdy. Určite si pamätáte, ako ste to robili v škole. Papier prehnite na polovicu a potom ho preložte ešte tak, aby vznikol trojuholník. Jeho širšiu časť zastrihnite. Po okrajoch potom odstrihnite nožnicami trojuholníčky… hviezdu potom rozložte a je to.

Z farebných papierov si potom môžete vyrobiť nekonečne dlhé reťaze, ktoré môžete použiť ako ozdobu na stromček alebo ich rozvesiť okolo lustrov, nad stolom, zo stropu…. Z papiera vystrihajte rovnako silné (asi centimeter) a rovnako dlhé (asi osem centimetrov) prúžky a potom ich zlepte do koliesok.

RÝCHLY VENEC Z CHVOJÍ
Pokiaľ zatúžite po venci, vyrobiť si ho môžete naozaj rýchlo. Stačiť na to bude čečina, vetvičky z čučoriedkovej alebo vždyzelených kríkov, ak zoženiete jarabiny, šípky alebo dokonca populárny eukalyptus, bude veniec dokonalý.

K tomu budete potrebovať aj ešte viazací drôt, nožnice, prípadne aj pentle a tavnú pištoľ. Z čečiny umotajte základ venca. Stačí vetvičky prikladať k sebe a fixovať (obmotať) drôtom. Potom ich dozdobte ďalšími vetvičkami, jarabinami, šípkami, eukalyptom… pridať môžete aj ozdoby, ktoré pripevníte s pomocou tavnej pištole. Alebo na hornú časť venca len stačí uviazať červenú mašľu a minimalistický vianočný veniec je na svete.

VIANOČNÉ GIRLANDA
Vyrobiť si môžete aj domácu vianočnú girlandu, ktorú zavesíte napríklad nad stôl alebo inam do priestoru bytu, kde bude robiť parádu. Stačiť vám k tomu bude silnejšia stuha alebo špagát, na ktorý jednoducho zaviažete rôzne – v škatuliach objavené – vianočné ozdoby a ozdôbky. Taká girlanda bude originálna, a navyše pri jej tvorbe možno objavíte pozabudnuté a milé vianočné dekorácie.

NIEKOĽKO VOŇAVÝCH VENČKOV
Z čečiny, ktoré vám zostalo, môžete umotať menšie venčeky a jednoducho ich zavesiť na okno. Stačí ich napríklad prepojiť stuhou. Alebo z nich môžete vyrobiť pôsobivú girlandu.

VÝZDOBA ZA PÄŤ MINÚT DVANÁCT
Pokiaľ ste naozaj zaspali a do Vianoc zostáva len pár dní, nestresujte sa. Kúpte si imelo a zaveste ho nad stôl. Nájdite doma sviečky a naaranžujte ich na sklenenú tácku alebo ich postavte do svietnikov. Prevoňte byt vianočným korením alebo cukrovinkami.

A hlavne – užite si sviatočnú pohodu bez stresu.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna