- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Horské slnko: Aké prináša benefity?

Počuli ste už niekedy o horskom slnku? V poslednej dobe sa totiž do popredia dostáva čoraz viac. Horské slnko predstavuje špeciálnu infalampu, ktorá vyžaruje svetlo. Práve to prechádza hlboko do pokožky.

Horské slnko sa v súčasnej dobe používa čoraz viac. Dôvodom sú hlavne blahodarne účinky, ktoré prináša na organizmus. Tých je hneď niekoľko. V prvom rade je dôležité povedať, že horské slnko je špeciálne svetlo, ktoré dokáže napodobniť prirodzené vonkajšie slnečné žiarenie.

Práve to je dôvod, prečo sa čoraz častejšie používa ako domáce solárium. Dokonca, čoraz viac sa používa aj na liečbu mnohých ochorení. Žiarenie z horského slnka totiž preniká priamo do svalového tkaniva. Aké ďalšie benefity prináša horské slnko? Na to sme sa pozreli bližšie!

Produkcia vitamínu D

Prvým hlavným dôvodom, prečo ľudia siahajú po horskom slnku je skutočnosť, že dokáže produkovať vitamín D. Vitamín D z priameho slnečného žiarenia nám chýba hlavne počas zimných mesiacov, pričom tak dochádza ku tvorbe viacerých zdravotných komplikácií. Preto, ak chcete posilniť imunitu a podporiť liečbu ochorení, horské slnko je to správne riešenie. Je totiž známe, že pri nedostatku vitamínu D dochádza ku tvorbe ďalších zdravotných problémov.

Podporuje liečbu osteoporózy

Osteoporóza sa vyskytuje hlavne u žien v strednom a pokročilom veku. Vo všeobecnosti ide o postupné rednutie kostí, pričom dochádza k vyššiemu riziku vzniku zlomenín. Ak chcete podporiť liečbu osteoporózy, môžete tak urobiť vďaka horskému svetlu. Okrem iného, horské svetlo je tiež skvelé riešenie na podporu liečby zápalu priedušiek, preležanín či akné. Preto, ak máte akékoľvek z týchto problémov, je možné, že vám chýba práve horské svetlo.

Pri výbere vhodného horského slnka sa neváhajte poradiť aj s odborníkmi z danej oblasti, ktorí vám určite so správnym výberom radi pomôžu. 

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna