- Komerční sdělení -aktuálně
- Reklama -zprávy

Prečo hydratovať pokožku?

Pokiaľ si chcete udržať zdravú, sviežu a mladú pleť je dôležité ju dostatočne hydratovať. Dôraz na hydratáciu sa kladie pri každom type pleti. Či už máte mastnú, suchú alebo citlivú pleť hydratovaním môžete predchádzať množstvo problémov súvisiacich s pleťou.

Dehydratovaná pleť

Nedostatok vlhkosti v pleti zbadáte pomerne jednoducho:

  • začervenanie pleti
  • pocit napätia
  • svrbenie
  • pocit štípania
  • tvorba vrások
  • suché až drsné miesta na pokožke

Okrem toho sa dehydratácia môže prejaviť aj zhoršením niektorých kožných problémov. Najčastejšie sa zhoršuje akné, ktoré nie je len problémom obdobia dospievania.

Zároveň s dehydratáciou dochádza v koži aj k ďalším zmenám. Nedostatok vlhkosti spôsobí, že sa rozkladá kolagén, ktorý je stavebným základom kože. Ďalší problém, ktorý s dehydratáciou súvisí je narušenie elastínových vlákien. Tie sú zodpovedné práve za pružnosť kože.

Hydratácia verzus mastná pleť

Ak máte mastnú pleť neznamená to, že má dostatok vlhkosti. Opak je skôr pravdou. Nakoľko si koža nedokáže vytvoriť vodu je odkázaná na jej príjem z vonku. Keď ho nemá začne v snahe chrániť sa pred vonkajšími vplyvmi produkovať viac kožného mazu, čo vedie k zvýšenej tvorbe kožného mazu a následne k vzniku akné. Takže, ak sa pýtate ako sa zbaviť akné skúste vsadiť na hydratačné kozmetické prípravky.

Ak vás trápi podkožné akné kozmetické prípravky vám nemusia stačiť. Liečbu podkožného akné zverte radšej do rúk dermatológa.

Hydratácia verzus zápaly

Nedostatok vlhkosti v pokožke vedie aj k zvýšenej tvorbe zápalov. Vlhkosť v koži zabezpečuje aj jej dôkladné prekrvenie vďaka čomu je pokožka dostatočne vyživená. Ak máte nedostatok živín vo vrchnej vrstve kože narúša sa jej ochranná bariéra. Patogény sa tak môžu ľahko dostať nie len na pokožku ale aj preniknúť do jej hlbších vrstiev.

Hydratácia verzus vrásky

Vrásky sú jasným znakom starnutia pleti a aj nedostatkom hydratácie. Kozmetika s hydratačnými zložkami dostane vlhkosť do pokožky, priestor medzi kožnými bunkami sa vyplní vodou a pleť sa znova vyhladí. Určite ale nečakajte, kým budú vrásky výrazné. Hydratačná kozmetika si vie poradiť s jemnými vráskami. Hlbšie vrásky sú znakom toho, že pleť je dehydratovaná v hlbších vrstvách kože a s týmto problémom vám bežná kozmetika nemusí pomôcť.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Žena

královna